Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Użył cytatu z przemówienia Putina. Rosyjski sąd nie miał dla niego litości

Podziel się:

Sąd w Petersburgu ukarał Rosjanina za trzymanie kartki z antywojennym cytatem. Protestujący przeciwko wojnie mężczyzna użył fragmentu z jednego z przemówień samego Władimira Putina, ale to nie zmieniło zdania sędziego.

Użył cytatu z przemówienia Putina. Rosyjski sąd nie miał dla niego litości
Sąd w Petersburgu ukarał Artura Dmitrieva grzywną w wysokości 30 000 rubli za plakat z antywojennym cytatem Władimira Putina. (Twitter)

Nie wszyscy Rosjanie popierają wojnę w Ukrainie. Wielu mieszkańców Federacji Rosyjskiej chcąć pokazać, że przeciwstawia się polityce Putina protestuje na ulicach wielkich miast. Niestety antywojenne protesty kończą się często aresztowaniem lub wysoką grzywną.

Jak donosi Nowaja Gazeta, sąd w Petersburgu ukarał Artura Dmitrieva grzywną za trzymanie na wiecu antywojennego plakatu z napisem: "Wojna przyniosła tyle żalu, że nie sposób o niej zapomnieć, nie ma przebaczenia dla tych, którzy ponownie spiskują agresywne plany".

Co ciekawe, cytat ten pochodzi z przemówienia Władimira Putina wygłoszonego podczas 75. rocznicy zwycięstwa w "Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej", jak nazywa się w Rosji II wojnę światową.

Sąd w Petersburgu ukarał Dmitrieva grzywną w wysokości 30 tys. rubli. Sędzia uznał, że "cytat dyskredytuje armię rosyjską", mimo że nie ma w nim ani słowa o rosyjskim wojsku. Mężczyzna został zatrzymany 7 kwietnia br. w Petersburgu.

Od początku marca br. na mocy nowej rosyjskiej ustawy rozpowszechnianie "fałszywych" informacji o siłach zbrojnych jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat więzienia, ale w przypadku, gdy upublicznianie tych informacji będzie miało "poważne konsekwencje" - kara może wynieść nawet 15 lat więzienia.

Zobacz także: Były ambasador krytycznie o Konfederacji. "Przykre i całkowicie niegodne"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić