Wargacz pożarł dwie osoby w lesie. "Bardzo nietypowy atak"

168

W indyjskim stanie Madhya Pradesh doszło do brutalnego ataku. Wargacz leniwy zaatakował parę, która wracała z nabożeństwa. Po zamordowaniu ludzi, niedźwiedź zaczął pożywiać się ich zwłokami.

Wargacz pożarł dwie osoby w lesie. "Bardzo nietypowy atak"
Wargacz leniwy zaatakował dwie osoby wracające z nabożeństwa - zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Do tragedii doszło w niedzielę 5 czerwca ok. godz. 6:30 rano. Para wracała przez las ze świątyni w Parku Narodowym Panna w Indiach. W pewnym momencie kobietę i mężczyznę zaatakował drapieżnik.

Zagryzł dwoje ludzi. Zaczął pożywiać się zwłokami

Na małżeństwo rzucił się wargacz leniwy. Zwierzę z rodziny niedźwiedziowatych próbowali odstraszyć mieszkańcy okolicznych wiosek. Wystrzały w powietrze nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu.

Po zamordowaniu pary, wargacz zaczął pożywiać się zwłokami ludzi. Eksperci podkreślają, że to niecodzienne zachowanie zwierzęcia tego gatunku.

To bardzo nietypowy atak. Wargacze zazwyczaj żywią się miodem i owadami – powiedział w rozmowie z CBS News biolog Neha Sinha.

Niedźwiedzie w Indiach walczą z ludźmi o pożywienie

Wargacze leniwe występują w Indiach, Nepalu, Banglaseszu, Bhutanie i na Sri Lance. Mogą ważyć ok. 140 kg. Wylesianie powoduje, że naturalne środowisko tych zwierząt szybko się kurczy.

W sezonie kwitnienia drzew z lokalnego gatunku, czyli późnią wiosną i wczesnym latem, dochodzi do konfliktów między niedźwiedziami a ludźmi. Kwiaty są cenione zarówno przez okolicznych mieszkańców, jak i przez drapieżniki – podkreśla Sinha.

Głos w sprawie ataku zabrały władze parku narodowego. Uttam Sharma stwierdził w wywiadzie dla "India Today", że niedźwiedź był najprawdopodobniej dotknięty wścieklizną. Władze poinformowały, że rodziny zagryzionych przez wargacza otrzymają 400 tys. rupii odszkodowania. To około 22 tys. zł.

Obejrzyj także: Został sam. "To bolesne, jak działa Matka Natura"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić