aktualizacja 

Ważna zmiana w sanepidzie. Tego oczekiwało wielu Polaków

194

Wiceminister Waldemar Kraska złożył ważną deklarację. Powiedział, że będzie więcej pracowników odbierających telefony na całodobowej infolinii sanepidu. Właśnie tego oczekiwało wielu Polaków.

Ważna zmiana w sanepidzie. Tego oczekiwało wielu Polaków
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Justin Paget; JP)

Koronawirus szaleje po Polsce. Z dnia na dzień przybywa zakażonych, co jest równoznaczne z tym, że coraz więcej osób trafia na kwarantannę.

Wielu Polaków dzwoni w tej sprawie do sanepidu. Niestety, czasami nie ma szans na to, by nawiązać rozmowę.

Ciągle słyszę komunikat, że jestem ponad setny, na ponad setnym miejscu w kolejce oczekujących - przekazał jeden ze słuchaczy RMF FM.

Waldemar Kraska złożył deklarację

W związku z tym problemem reporter RMF FM kontaktował się z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Podkreślił on, że "sytuacja ma się poprawić w tym tygodniu". - Mam sygnały, potwierdzam, że jest trudność z dodzwonieniem się do służb sanitarnych. Będą dodatkowe osoby odbierające telefony, to wydarzy się w najbliższych dniach, szczegóły ma znać Główny Inspektor Sanitarny - powiedział przedstawiciel resortu zdrowia.

Liczę też, że problem zmniejszy się, gdy skrócimy kwarantannę, a tak się stanie od wtorku, gdy kwarantanna będzie trwać siedem dni, a nie dziesięć, jak było do tej pory - dodał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić