Wiadomo, kiedy wrócą wesela. Rzecznik rządu dał gwarancję

21

Nie brakuje osób, które z niecierpliwością wyczekują odmrożenia branży weselnej. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem coś drgnie. Optymistyczne informacje przekazał rzecznik rządu Piotr Mueller.

Wiadomo, kiedy wrócą wesela. Rzecznik rządu dał gwarancję
Już wkrótce wrócą wesela (Unsplash.com)

Od dłuższego czasu organizacja wesel jest niemożliwa. W związku z tym część osób decyduje się na przekładanie ślubów, natomiast część rezygnuje z hucznych uroczystości i zaprasza gości jedynie do kościoła.

Odmrożenia branży weselnej wyczekuje mnóstwo osób. Na zmiany w tym zakresie czekają narzeczeni, ale i wszyscy ci, którzy zarabiają dzięki uroczystościom weselnym.

Piotr Mueller był pytany w programie "Tłit" Wirtualnej Polski o to, czy możliwe są wesela w lipcu, sierpniu bez obostrzeń.

Czy bez obostrzeń jeśli chodzi o liczbę osób, takiej gwarancji nie dam. Ale lipiec i sierpień to okres, w którym tego typu wydarzenia będą mogły się odbywać, bo liczba osób zaszczepionych będzie na tyle wysoka, że będziemy mogli sobie na to pozwolić - odpowiedział rzecznik rządu.

Odmrożenie wesel. Mueller mówi o szczepieniach

Mueller zaznaczył również, że "naprawdę istotne jest, by każdy, kto weźmie udział w takiej zabawie weselnej, zadbał wcześniej o to, by się zaszczepić".

Nie jest tak, że wystarczy 50-60 proc. zaszczepionych w kraju i każdy inny jest już bezpieczny. Każdy powinien zadbać o swoje indywidualne bezpieczeństwo. Chodzi o poczucie odpowiedzialności, żeby zabawa nie przerodziła się za jakiś czas w bardzo smutną uroczystość o innym charakterze - podkreślał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić