Wielkie rozczarowanie leśnika. "W 90 procentach są robaczywe"

20

Sezon na grzybobranie w Polsce już się rozpoczął. Podczas gdy jedni chwalą się imponującymi okazami grzybów, jakie znaleźli, to inni skarżą się na nieurodzaj. Pracownik z Nadleśnictwa Sieraków nie krył swojego rozczarowania podczas ostatniej wizyty w lesie. "W 90 procentach są robaczywe" - napisał.

Wielkie rozczarowanie leśnika. "W 90 procentach są robaczywe"
Poszedł na grzyby. Był rozczarowany. (Facebook, Nadleśnictwo Sieraków, Lasy Państwowe, fot. Roman Tomczak)

Nadleśnictwo Sieraków, należące do Lasów Państwowych, znajduje się w województwie wielkopolskim. Jego powierzchnia ogólna liczy 14 147,64 ha (stan na 1 stycznia 2016).

Na Facebooku placówkę tę obserwuje aktualnie 4,1 tysięcy internautów. Grono fanów wciąż się jednak powiększa. Na fanpejdżu można znaleźć różne ciekawostki o świecie flory i fauny. Tym razem pewien leśnik napisał o grzybach, jakie znalazł w lesie. Nie miał dobrych wiadomości.

Takie grzyby rosną w lesie. "W 90 procentach są robaczywe"

Mężczyzna (po kilku dniach nieobecności) wybrał się na obchód do lasów Nadleśnictwa Sieraków (Puszcza Notecka). Myślał, że trafi tam na dorodne i zdrowe grzyby. Srogo się niestety rozczarował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jadalne grzyby w zimie. Pokazał, co udało mu się znaleźć w lesie
Wprawdzie pojawiły się borowiki, ale w 90 procentach są robaczywe. Gdzieniegdzie można spotkać podgrzybki, ale też są jakieś brzydkie i wysuszone - podał na stronie Nadleśnictwa Sieraków na Facebooku.

Zdaniem przyrodnika, nie widać świeżego grzyba. Uważa, że to wina wysokich temperatur, jakie panują na zewnątrz od kilku dni. "Być może jest to tylko letni incydent grzybowy i na poważne grzybobranie trzeba będzie poczekać do końca września" - napisał z nadzieją.

Post Nadleśnictwa Sieraków spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników Facebooka. Z chęcią go komentowali. "Dobre, bo z białkiem od razu" - żartowała jedna osoba.

Grzyby piękne, ale o tej porze roku zawsze robaczywe - wyjaśniał następny internauta.
Zobacz czapkę, zanim go zostawisz na ściółce w lesie - radził kolejny użytkownik.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić