Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Wierni przepadali za księdzem. Nikt nawet nie podejrzewał, co robił Tomasz F.

132
Podziel się:

Zyskał sympatię i zaufanie wiernych w każdej parafii, w której pracował. Niestety parafianie nie wiedzieli, jaki jest naprawdę. Ksiądz Tomasz F. molestował ministrantów. Właśnie usłyszał wyrok.

Wierni przepadali za księdzem. Nikt nawet nie podejrzewał, co robił Tomasz F.
Ksiądz Tomasz F. usłyszał wyrok (Getty Images, Anneke Schram)

Trudno uwierzyć, że szpitalny kapelan i opiekun koła Radia Maryja może być tak złym człowiekiem. Właśnie dlatego bardzo długo nikt nawet nie podejrzewał, co ksiądz Tomasz F. robił, gdy po mszy tłumy wiernych rozchodziły się do swoich domów, a on zostawał sam na sam z ministrantami.

Ksiądz molestował ministrantów

53-latek cieszył się ogromną sympatią wśród parafian. Był księdzem od ponad dwudziestu lat. W tym czasie pracował w kilku parafiach, m.in. w Piotrawinie, Krzczonowie, Łęcznej i Sernikach.

Wzbudzał zaufanie, dlatego nikt nie miał obiekcji, by w każdej parafii, w której pracował, zajmował się młodzieżą. Trzy lata temu okazało się, że to był ogromny błąd. Duchowny bowiem nie był dobrym człowiekiem. Policja ustaliła, że wykorzystywał seksualnie dwóch ministrantów.

Pracujący wówczas w Opolu Lubelskim ks. Tomasz F. został aresztowany 22 listopada 2019 roku, ku ogromnemu zaskoczeniu wiernych. Postawiono mu zarzuty dotyczące wykorzystywania seksualnego dwóch chłopców w wieku poniżej 15 lat. Na pierwszej rozprawie duchowny w ogóle się nie pojawił. Sąd I instancji nieprawomocnie skazał go na 10 lat pozbawienia wolności.

Jest prawomocny wyrok

Tomasz F. odwołał się od wyroku. Po półrocznym procesie Sąd Okręgowy w Lublinie w końcu zdecydował - ksiądz został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i skazany na 9 lat więzienia. Wyrok będzie odsiadywał w systemie terapeutycznym - w specjalistycznym zakładzie psychiatrycznym, który zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych - podaje "Fakt".

Oprócz tego duchowny będzie musiał zapłacić swoim ofiarom 80 tys. zł zadośćuczynienia oraz ma zakaz kontaktowania się z chłopcami i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 m. Ksiądz otrzymał także dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk związanych z pracą z młodzieżą.

Zobacz także: WOŚP dołącza do pomocy Ukrainie. Owsiak: Pracujemy na pełnych obrotach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
avatar
4 miesiące temu
kolejny z kolekcji; ministrant niech będzie pochylony
Sober
4 miesiące temu
Ludzie dorośnijcie, mamy XXI wiek a nie średniowiecze, oni ciągle uczą o Ewie, Adamie i jakimś wężu który dał im jakieś jabłko do żarcia jak by nie było wtedy bananów. Czy to jest normalne? ale najważniejsze, że kasa z budżetu się zgadza.
Josie
4 miesiące temu
Najwyższy czas żeby kler zapędzić do uczciwej pracy bo dużo Ukraińców odeszło z robót i wyjechało bronić swojej ojczyzny, bo jak czytam ciągle, to tym gościom chłopaczki dzieciaczki są tylko w głowie.
Vince
4 miesiące temu
Może ci faceci w czarnych kieckach co nic nie robią tylko są utrzymywani z naszych podatków jak wezmą się za uczciwą pracę najlepiej na budowie, to po robocie, nie będą mieli czasu na molestowanie dzieciaków.
Wiki
4 miesiące temu
Zdelegalizować katolicyzm!!!Spowoduje to spadek przestępstw i oszczędność miliardów ze skarbu panstwa które idą na sponsorowanie sekty tego zezwierzęcenia...
amen
4 miesiące temu
Ludzie kiedy zmądrzejecie nareszcie....każdy SUKIENKOWY obojętnie jakiego koloru czarny czy purpurowy należy mieć do takiego osobnika ograniczone zaufanie....czy to takie trudne do zrozumienia????...
Profesor
4 miesiące temu
Dziekujcie kościołowi bo dzięki niemu państwo oszczędza rocznie miliardy złotych. Brak religii i kościoła spowoduje gwałtowny przyrost przestępczości. Trzeba byłoby zatrudnić x-razy tyle policji, zbudować zakładów karnych, ochrony itp. Większa demoralizacja to też koszt państwa - więcej różnych placówek i specjalistów. Wielu ludzi dzięki kościołowi widzi sens życia - mniej samobójstw, depresji, alkoholizmu itp. To też są wymierne koszty. Jestem ateistą i wspieram kościół bo jest potrzebny społecznie. Tylko ludzie niedojrzali go opluwają.
pawel-
4 miesiące temu
mam nadzieję że następny rząd zlikwiduje konkordat, religie w szkołach i fundusz kościelny - Dzieje Apostolskie 5 : 38 i 39
Zbyszek
4 miesiące temu
Każdy klecha to zły człowiek, nie potrafi żyć zgodnie z zasadami społecznymi żeniąc się lecz kombinuje jak bez obowiązków wobec drugiego kombinując bez uczciwej pracy przeżyć. Oczywiście jedni w tym życiu wolą cudze owce a inni poszukują baranów a lepiej baranków.
Pytanie
4 miesiące temu
Dlaczego Kościół katolicki nie pomaga uchodźcom mając od państwa 20mld rocznie z budżetu
mini strant
4 miesiące temu
A jutro do klechy??? Śmieszny i naiwny lud
wikary
4 miesiące temu
Przyjmujemy na plebanie wszystkie dzieci do 14 roku życia. Zapewniamy całodobową opieke.
Po rozum do g...
4 miesiące temu
Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.” – kardynał Stefan Wyszyński ”
Na ju tjub
4 miesiące temu
Odpowiedzialność karna za wyrzucenie z własnego domu uchodźcy z Ukrainy /ku przestrodze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić