Wigilię świętowali narkotykami. 2-latek w tym czasie chodził po parapecie

50

W Wigilię Bożego Narodzenia w Chrzanowie rozegrały się niepokojące sceny. Po parapecie okna na pierwszym piętrze jednego z bloków spacerowało dwuletnie dziecko. Okazało się, że rodzice chłopca znajdowali się w tym czasie pod wpływem narkotyków. To nie było jednak ich jedyne przewinienie. Dwójce grozi do 25 lat więzienia.

Wigilię świętowali narkotykami. 2-latek w tym czasie chodził po parapecie
Chłopiec chodził po parapecie. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Aleksandar Jankovic)

24 grudnia tuż przed godziną 13:00 mieszkańcy jednego z chrzanowskich osiedli zwrócili uwagę na małe dziecko przechadzające się po zewnętrznym parapecie okna, przynależącego do mieszkania na pierwszym piętrze. Obawiając się o bezpieczeństwo malucha, świadkowie poinformowali o sprawie policję. Na miejsce bezzwłocznie rozdysponowano patrol.

Wysłany natychmiast na miejsce interwencji patrol w rozmowie z obecną już tam załogą Państwowej Straży Pożarnej ustalił, że dziecko weszło już do mieszkania, a okno zostało zamknięte przez dorosłą osobę - przekazał zespół prasowy KPP w Chrzanowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koszmarny wypadek na pasach. 17-latek był bez szans

Mimo to funkcjonariusze nie zlekceważyli sprawy. Zapukali do drzwi wskazanego przez świadków mieszkania. Otworzyła im 23-letnia kobieta trzymająca na rękach dziecko. W odpowiedzi na próby wyjaśnienia sytuacji zaprzeczała, by chłopiec chodził parapecie. Po chwili do rozmowy dołączył jej 30-letni partner.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny. Odnieśli wrażenie, że 30-latek za wszelką cenę starał się odwrócić uwagę funkcjonariuszy od kuchni. Wkrótce zrozumieli dlaczego. Na blacie kuchennym ujawnili spore ilości narkotyków, w tym marihuany i narkotyków. W mieszkaniu znaleźli także fałszywe pieniądze.

Po zbadaniu pary narkotestem wyszło również, że sprawowali opiekę nad małoletnim dzieckiem będąc pod wpływem narkotyków - przekazali chrzanowscy policjanci.

Para została zatrzymana, a 2-letnie dziecko trafiło pod opiekę dziadków. 25 grudnia dwójka usłyszała prokuratorskie zarzuty narażenia małoletniego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, posiadania środków odurzających i psychotropowych, a także fałszowania pieniędzy. Może im za to grozić nawet do 25 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie wobec mężczyzny i kobiety zastosowano trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić