Wjechał w ludzi w Szczecinie. Uniknie kary?

19

Nie milkną echa po tragicznym wypadku w Szczecinie. Na początku marca mężczyzna wjechał z dużą prędkością w grupę ludzi na Placu Rodła. Poszkodowanych zostało 20 osób, w tym dzieci. Prokuratura w rozmowie z "Faktem" zdradza, na czym teraz skupi swoje działania.

Wjechał w ludzi w Szczecinie. Uniknie kary?
Tragedia na placu Rodła w Szczecinie. Zaskakujący ruch prokuratury (PAP, Marcin Bielecki)

Dramat rozegrał się w piątek, 1 marca na placu Rodła w Szczecinie. Po godz. 15:00 rozpędzony osobowy ford wjechał w grupę ludzi stojących przed przejściem dla pieszych.

Kierowca uciekając z miejsca zdarzenia spowodował kolejną kolizję. Jadąc pod prąd, na alei Wyzwolenia, na wysokości ul. Lubomirskiego zderzył się z trzema innymi samochodami. Krótko po tym, 33-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany przez policję.

Łącznie w tym zdarzeniu ucierpiało 20 osób, w tym dzieci. Jak zaznacza "Fakt" tragiczny wypadek wyglądał jak zamach terrorystyczny. Te twierdzenia potwierdzać miały słowa prokuratury, która od początku podkreślała, że sprawca działał intencjonalnie i celowo. Jednak prokuratura ostatecznie zapewnia, że nie był to zamach terrorystyczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Warto również zauważyć, że śledczy nie chcą zdradzić imienia i pierwszej litery nazwiska sprawcy, co jest standardowym działaniem w tego typu sprawach. Zapewniają jedynie, że osoba odpowiedzialna za incydent jest z Polski.

Działania prokuratury

Nieco więcej szczegółów w sprawie zdradził w rozmowie z "Faktem" prokurator Piotr Wieczorkiewicz. - Prokurator bada teraz przeszłość sprawcy, jego historię, podejmowane działania, czyny, czy miały wpływ na zdarzenie w Szczecinie - przekazał.

Co ciekawe, mimo iż od początku wiadomo było, że sprawca leczył się psychiatrycznie od kilku lat, śledczy nie skierowali go jeszcze na badanie psychiatryczne. - Będziemy wnioskować o takie badanie za jakiś czas. Jeśli biegli psychiatrzy nie będą w stanie wydać opinii o stanie zdrowia sprawcy, to wówczas zawnioskują o obserwację - przekazał "Faktowi" Piotr Wieczorkiewicz.

Przypomnijmy, że 33-latkowi postawiono m.in. zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie, chyba że biegli psychiatrzy uznają go za niepoczytalnego. W takim przypadku prokurator będzie zmuszony złożyć wniosek o umorzenie sprawy i skierowanie sprawcy na leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić