o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Koronawirus. Włoski lekarz mordował pacjentów chorych na COVID-19

160
Podziel się

Pracujący w szpitalu Montichiari niedaleko Brescii lekarz jest oskarżony o zamordowanie z zimną krwią dwójki pacjentów. Celem miało być zwolnienie szpitalnych łóżek w szczycie pandemii koronawirusa. Włoska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Koronawirus. Włoski lekarz mordował pacjentów chorych na COVID-19
Włoski lekarz miał mordować pacjentów, żeby zwolnić łóżka w szpitalu (Getty Images)
bEiEUgYB

Carlo Mosca miał podać śmiertelną dawkę leków znieczulających 61-letniej Natale Bassi i 80-letniemu Angelo Palettiemu. Do zdarzenia doszło rzekomo w marcu ubiegłego roku. Na pierwsze strony włoskich gazet trafiały wtedy zdjęcia hospitalizowanych z powodu koronawirusa pacjentów leżących na korytarzach.

Mordował pacjentów bo chciał zwolnić łóżka? Szokujące ustalenia śledczych

Włoska policja prowadzi dochodzenie także w sprawie trzech innych zgonów w tym samym szpitalu. Według doniesień, Carlo Mosca miał zmieniać dokumentację medyczną po śmierci pacjentów. 47-letni lekarz przebywa w areszcie domowym w swoim domu w Mantui.

bEiEUgYD

Oskarżony zaprzecza medialnym doniesieniom, nazywając zarzuty włoskiej prokuratury "bezpodstawnymi". Śledczy ujawnili publicznie cały zgromadzony materiał dowodowy. Jednym z dowodów przeciwko lekarzowi są zeznania pielęgniarek, które zarzucają Mosce zabijanie pacjentów, aby zwolnić łóżka na szpitalnym oddziale ratunkowym, którym kierował.

Prokuratorzy twierdzą, że lekarz miał nakazywać podanie pacjentom chlorku sukcynylocholiny oraz porpofolu w dużych dawkach. Substancje te stosowane są zawzwyczaj do znieczulenia pacjentów na czas umieszczania w tchawicy plastikowej rurki służącej do oddychania. Proces ten nazywany jest przez lekarzy intubacją.

W szpitalu Montichiari odnotowano 70-procentowy wzrost zamówień na wymienione leki między listopadem 2019 a kwietniem 2020. W tym czasie zostało zaintubowanych zaledwie 5 pacjentów. Śledczy podkreślają, że w związku z tym znieczulenie w większości przypadków nie było potrzebne.

bEiEUgYJ

Pod koniec 2020 roku do włoskiej prokuratury wpłynęło anonimowe doniesienie. Zawierało ono zrzuty ekranu wiadomości wymienianych na Whatsappie między pielęgniarkami. Pracujące w szpitalu kobiety miały uważać pomysły lekarza za "szalone".

Czy ciebie także prosił cię o podanie leków pacjentowi bez intubacji? – pisała jedna z pielęgniarek.

Jedna z pracownic placówki medycznej postawiła sprawę jasno.

Nie będę zabijać pacjentów tylko dlatego, że on chce zwolnić łóżka – możemy przeczytać w wiadomości.
bEiEUgYK

Prosił o opuszczenie pokoju. Sam podawał pacjentom leki

Prokuratorzy dodają, że kiedy Carlo Mosca dowiedział się, że toczy się przeciwko niemu śledztwo, poprosił pielęgniarki, aby "uzgodniły wspólną wersję historii". Miał także zachęcać je do "przyznania się do kłamstwa", że kłamały. Według zeznań, lekarz miał także prosić wszystkich aby opuścili pokój, kiedy podawał pacjentom leki.

Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło – opisała jedna z pielęgniarek.
bEiEUgYL

Włoski lekarz oskarżony o mordowanie pacjentów. Miał podawać im środki znieczulające

Mosca jest oficjalnie oskarżony o podwójne morderstwo i fałszowanie dokumentacji medycznej. Zdaniem włoskiej prokuratury "zmieniał informacje o chorobach pacjentów w taki sposób, aby wyglądali oni na śmiertelnie chorych". Dzięki temu ich zgon miał nie wzbudzać podejrzeń.

47-letni medyk twierdzi, że nigdy nie podawał nikomu środków znieczulających. Jak podkreślił, nigdy nie odebrałby nikomu życia. Lekarz został zawieszony w obowiązkach.

bEiEUgYM

Obejrzyj także: Farmaceuci mogą szczepić przeciw COVID-19. "Bardzo dobre rozwiązanie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiEUgZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
Senbako
5 miesięcy temu
Mhhh... no dobrze nie dobry lekarz ... ale dlaczego nikt nic nie robi w stosunku do Chin !!! Przecież oni - jaki procent ludności wymordowali wypuszczając najpierw SARS ,pierwszy i drugi rodzaj coronavirusa ... Przecież oni nam w twarz się śmieją chodząc dalej po ziemi i produkując kolejne morderstwa z nowymi virusami !!! Zero kar dla nich ..... itp !!! A Ludzie wciąż robią z nimi spółki czy sprzedają ich buble ,żeby mieli za co nas zniszczyć
real
5 miesięcy temu
Dużo lekarzy to sadyści . Uwielbiają powiedzieć pacjentowi ,że umiera. Cześć ginekologów lubi znęcać się nad pacjentkami. Możliwe ,że ten akurat zabijał nie dla łóżek ,ale do zabawy.
ne.mo
5 miesięcy temu
Nasi by go nauczyli że to nie on tylko choroby współistniejące !!!!
bEiEUgZf
Zuza
5 miesięcy temu
Diabeł działa.Widac ,że cały czas nami manipulują .Chcą ,aby powstała między ludźmi nienawiść.O jakim zabójstwie tu mowa skoro lekarze od dawna mają na to przyzwolenie.
CNNNC
5 miesięcy temu
Wiecej jest takich lekarzy Lucyferan
Eli z Mazur
5 miesięcy temu
Jest mi bardzo smutno
Anna
5 miesięcy temu
Ludzie pomyślcie trochę widać że to jakaś tania sensacja. Nie ma co oskarżać jak się bazuje tylko na to co napisali jacy pisanki. Wierzę w niewinność tego lekarza. Chyba, że to ma jakieś inne dno i o czym nie wiemy dlaczego ten lekarz został usunięty.
Gfhjdsrety
5 miesięcy temu
Powinni robić kontrolę lekarza tak robią nie leczą nas
Jerry
5 miesięcy temu
A u nas ten doktorek byłby bezkarny, na podstawie niekonstytucyjnej, antypolskiej ustawie o samarytaninie, przegłosowanej w sejmie przez posłów z 4 partii !!! .
Xxx
5 miesięcy temu
Czy to zdjęcie jest prawdziwe???. Trochę to dziwne że to ciało niosą dwie pielęgniarki na prześcieradle, dwoma paluszkami..... Takie super silne pielęgniarki bądź pielęgniarze. Propaganda pełną gębą...
Jedrula
5 miesięcy temu
A u nas lekarze robią to na legalu za wycieczki zagraniczne i przez teleporady.
Olo
5 miesięcy temu
Pomyslowy Dobromir! Wziął przykład z łódzkich łowców skór! Ile na tym zarobił?
-Enya-
5 miesięcy temu
AŻ DWÓCH!!A ILU NIE WYKRYTO?. KIM TRZEBA BYĆ ABY ZAMORDOWAĆ CZŁOWIEKA?. ZAMIAST ICH RATOWAĆ, ODBIERA ŻYCIE?. DOSTAĆ SIĘ W RĘCE TAKIEGO TO RAZ DWA WYLECZY. OSOBIŚCIE BEZ LITOŚCI UCIEŁABYM MU ŁABY, NOGI I JĘZYK, ABY NIGDY NIE SKRZYWDZIŁ JUŻ NIKOGO I ODSUNĘŁABYM OD ZAWODU , GDZIE JEST BEZPOŚREDNI KONTAKT Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. ŻE TAKIE COŚ ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE. NO GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ.
bEiEUgYX
Polhd
5 miesięcy temu
A odsyłanie u nas chorych od szpitala do szpitala, gdzie w drodze umierali. A cały czas chorych na covid wkłada się pod respiratory i morduje. To kto za to odpowiada w Polsce.?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić