o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Koronawirus. Ozdrowieniec po COVID-19 wrócił do domu. Po 306 dniach pobytu w szpitalu

0
Podziel się

74-letni Geoffrey Woolf z Londynu, po 306 dniach pobytu w szpitalu i walki ze skutkami koronawirusa, w końcu wrócił do domu.

Koronawirus. Ozdrowieniec po COVID-19 wrócił do domu. Po 306 dniach pobytu w szpitalu
74-letni Geoffrey Woolf po 306 dniach pobytu w szpitalu i walki ze skutkami koronawirusa, w końcu wrócił do domu. (Twitter)
bDJQPIXp

74-letni Geoffrey Woolf stracił przytomność w domu 20 marca ub.r. Trzy dni później został przewieziony do szpitala Whittington w Islington w północnym Londynie. U mężczyzny wykryto koronawirusa. Woolf został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Woolf przez 67 dni wymagał wentylacji.

W kwietniu lekarze zbadali mózg mężczyzny, który nie wykazywał już aktywności. Rodzina została wezwana do szpitala, by pożegnać 74-latka. Lekarze nie dawali mężczyźnie szans na przeżycie.

bDJQPIXr

Później jego synowie poprosili o ostatni skan, który wykazał niewielką aktywność mózgu. Dla rodziny była to iskierka nadziei, że może wyzdrowieć.

Geoffrey Woolf obudził się w lipcu 2020 r. Mężczyzna doznał udaru mózgu, w wyniku którego doszło do paraliżu jednej strony jego ciała i zaburzenia mowy. Po 127 dniach spędzonych na różnych oddziałach w Whittington Hospital w Islington, został przeniesiony do Royal Hospital for Neuro-Disability w Putney.

Tam przeszedł kompleksową rehabilitację, która obejmowała również naukę mowy. Po 180 dniach lekarze uznali, że może wyjść ze szpitala. Geoffrey Woolf gdy tylko wrócił do domu poprosił o stek z frytkami.

Prawdopodobnie był to jeden z najdłuższych na świecie pobytów w szpitalu z powodu koronawirusa i jego powikłań - informuje BBC.

bDJQPIXx
Z ogromną radością mogę powiedzieć, że po sześciu miesiącach pobytu w szpitalu neurologicznym po pobycie w Whittington - łącznie 306 dni w szpitalu z COVID i jego następstwami - tato w końcu dotarł do domu. Tutaj spotyka się z najnowszym domownikiem - napisał na Twitterze syn 74-latka.

Brytyjczyk wciąż porusza się jedynie na elektrycznym wózku. 74-latek nadal odczuwa zaburzenia związane z węchem i smakiem. Były prawnik próbował swoich ulubionych win, jednak teraz smakują one nieco inaczej niż przed chorobą.

bDJQPIXy
Zobacz także: Nie nadążają z paleniem zwłok. Właściciel krematorium boi się rozwoju pandemii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJQPIXz
bDJQPIXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić