Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Internauci śmieją się z TVP. Wpadka, o której ciężko będzie zapomnieć

757
Podziel się:

Relacjonująca wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy dziennikarka TVP Info zaliczyła wpadkę. Podczas wejścia na żywo powiedziała, że białoruskie służby przywożą migrantom... gruz. Okazało się, że jest to tylko kalka z języka rosyjskiego i oznacza "ładunek". Pomyłka odpowiadających za materiał dla TVP osób, które przygotowały takie tłumaczenie, rozśmieszyła internautów do łez.

Internauci śmieją się z TVP. Wpadka, o której ciężko będzie zapomnieć
Kadr z programu TVP Info (Twitter)

Dziennikarka TVP Info poinformowała na antenie, że Białorusini przywożą na granicę do obozu migrantów "ciężarówki z gruzem". Słowa te podchwyciły media i przedstawiciele służb, a także OMZRiK.

Gruz na granicy polsko-białoruskiej?

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał, że w ostatnich dniach "pojawiały się informację o zwożeniu nad granicę gruzu i kamieni z białoruskich zakładów budowlanych".

Widziano kilka ciężarówek z takim ładunkiem – napisał.

Jednak z filmików, które na granicy udało się nagrać dziennikarzom brytyjskich i amerykańskich stacji, wynika, że żadne ciężarówki z gruzem tam nie przyjeżdżały. Służby specjalne Białorusi przywoziły tam różne towary, m.in. namioty, kuchnie polowe oraz drewno.

Chodziło o "груз", czyli po polsku "ładunek"

Internauci, w tym także OMZRiK zwracają uwagę, że najprawdopodobniej dziennikarka TVP, a raczej osoby, które zajęły się przygotowaniem materiału, źle zrozumiały rosyjskie słowo "груз", czyli po polsku "ładunek". Przywożonym do obozu migrantów jedzeniem i drewnem głośno chwalą się białoruskie media państwowe.

Przygotowana jest próba siłowego forsowania granicy

Sytuacja na granicy pozostaje bardzo napięta. Jak poinformował na Twitterze Stanisław Żaryn, w poniedziałek setki migrantów zebrały się na przejściu granicznym w Kuźnicy. Według jego informacji przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy.

Obecnie około 8 tys. irackich Kurdów przebywa na polsko-białoruskiej granicy, gdzie nielegalnie próbują przedostać się do Unii Europejskiej — podała w poniedziałek hiszpańska agencja EFE, powołując się na źródło w rządzie irackiego Kurdystanu.

"Po stronie białoruskiej w pobliżu przejścia granicznego w Bruzgach cudzoziemcy tworzą od rana koczowisko-palą ogniska i rozstawiają namioty. Miejsce, gdzie do tej pory koczowali przy linii granicy, jest w tej chwili puste. Służby białoruskie dostarczają tam wodę i drewno" - poinformowała Straż Graniczna.

"Niebezpieczne kłamstwa"

Stanisław Żaryn ocenił, że "obecna próba masowego, nielegalnego wejścia do Polski to skutek plotek rozpuszczanych wśród migrantów, które dodatkowo uwiarygadniane były przez białoruskie służby".

Migranci byli okłamywani. Przekonywano ich o możliwości transportu do Niemiec. Niebezpieczne kłamstwa - napisał rzecznik na Twitterze.

Zobacz także: Sankcje na Białoruś. Minister Semeniuk: Nie możemy się cofnąć
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(757)
Lock
2 miesiące temu
Licznik Grodzkiego! 243 dni blokowane jest głosowanie ws. immunitetu
mar
2 miesiące temu
Wystarczy posłuchać dziennikarzy z TVP Info na czele z Ogórek jakie to denne. Taki przykład mają.
gorzuś
2 miesiące temu
prawdziwy dziennikarz sprawdza sam wiadomości zanim puści w eter....no ale pisowscy nie musza oni mówią co chce kurski.....wstyd dla Gorzowa .......
jaa
2 miesiące temu
dlatego głupich w TVP PIS nie sieją tylko się z nich śmieją
ola
2 miesiące temu
dziennikarka mówi o tym ze służby białoruskie przywożą kamienie do rzucania w Polaków. kodziarze i V kolumna zawsze ma okazje do ataku na Polskę
end
2 miesiące temu
skądś migranci wzięli te kamienie, którymi rzucali w polskich pograniczników. W lesie łatwiej jednak znaleźć mech i szyszki, a ze sobą w samolocie na Białoruś chyba nie wieźli?
Kobra
2 miesiące temu
Jaka stacja takie fachury-dziennikarzyny.
Aďa
2 miesiące temu
Internauci się śmieją. To jakieś idiotyczne treści nieodpowiedzialnych ludzi. To co się dzieje na granicy jest dramatyczne. Atakowani kamieniami, gruzem są nasze kochane służby broniące naszych granic Ojczyzny. Mało tego oślepiani laserami, stroboskopami. Bezczelni, agresywni migranci ekonomiczni w dodatku używają proc, bali, i różnych metalowych elementów. Są ranni nasi obrońcy. Nikt z tych śmiejących się, nie pochyla się nad naszymi służbami, policją, wojskiem. Dramat. Polakom się całkowicie pomieszały priorytety. Niestety to pokłosie działań opozycyjnych polityķów, celebryckich "popisów intelektualnych". Przykre, że tylko w Polsce działają takie struktury. Nie ma takiego kraju cywilizowanego, jak Polska, którego opozycja tak działała niestety na szkodę własnej Ojczyzny. Jak inaczej nazwać te ujadania na forum PE. Żenujące! Nie ma takiego kraju! A przecież każde z tych państw ma również problemy wewnętrzne. Mnie i wielu Polakom nie jest do śmiechu.
Waldi
2 miesiące temu
Wstyd takich dziennikarzy ,to jakie wykształcenie oni mają? pewnie WSP {Wieczorowa SZkoła Podstawowa }.Tak wygląda nowoczesna szkoła ,angielski-mniej niż zero a rosyjskiego wcale i później piszą głupoty.Ja dziadek po starych szkołach angielskiego nie znam ,ale rosyjskim posługuję się całkiem sprawnie .
KAMA
2 miesiące temu
Taka wpadka,to opciach ale dla was, że takie bzdury publikujecie,pewnie już nie macie żadnych innych sęsacji. Napiszcie za czyje pieniądze 🤑 powstał TVN.
***** PO
2 miesiące temu
Rzucali namiotami, śpiworami, chlebem itd.
Gruzik
2 miesiące temu
Nie ma się co dziwić, blondyna i do tego z TVP...
Normalna
2 miesiące temu
Może opublikujcie raport inspekcji pracy z kontroli w twn. Dlaczego twn wystapil do inspekcji pracy o utajniego raportu, przecież cala prawda całą dobę .Czyżby tylko ta wygodna dla twn
blada twarz
2 miesiące temu
Część tego"ładunku" znalazła się po polskiej stronie, jeden z jego elementów uszkodził czaszkę policjantowi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić