Wrocław. Ranny ptaszek na torowisku. Uratowała go motornicza tramwaju

4

Motornicza z Wrocławia zauważyła, że na torach leży ranny ptaszek. Natychmiast wyskoczyła z tramwaju, zatrzymała ruch i zabrała maluszka do kabiny. Ptaszka przekazała aktywistom z Ekostraży, jego życiu już nic nie zagraża.

Wrocław. Ranny ptaszek na torowisku. Uratowała go motornicza tramwaju
Ptaszka uratowała motornicza (Facebook)

Do zdarzenia doszło we wtorek, w okolicach Ronda Reagana we Wrocławiu. Pani Kamila kierowała tramwajem linii nr 4. W pewnym momencie zauważyła, że na torowisku coś leży. Kiedy przyjrzała się, zobaczyła malutkiego ptaszka. Postanowiła mu pomóc.

Motornicza zatrzymała pojazd, opuściła kabinę i udała się do leżącego dzięciołka. Ptaszek był ranny, najprawdopodobniej wcześniej poszarpała go wrona. Kierująca tramwajem zatrzymała nadjeżdżający autobus, aby bezpiecznie zabrać ptaszka z torowiska i przeniosła go do swojej kabiny.

Widziałam, że wcześniej ptaszka atakuje wrona, która wypuściła go wprost na torowisko – cytuje swoją pracownicę MPK Wrocław.

Zaopiekowała się do przyjazdu Ekostraży

Motornicza wezwała aktywistów z Ekostraży i zaopiekowała się dzięciołkiem do czasu ich przyjazdu. Wolontariusze przewieźli ptaszka do swojej siedziby, gdzie czeka teraz na pomoc weterynarzy. Ma poszkodowane skrzydełko, ale jego życiu już nic nie zagraża.

Jak pisze MPK Wrocław, pani Kamila to motornicza z zajezdni Borek, która kocha zwierzęta. Nie jest to pierwszy raz, kiedy podczas pracy postanowiła pomóc rannemu. "Lepiej się pracuje, gdy wiesz, że pracujesz z takimi ludźmi jak pani Kamila" - komentuje przewoźnik pod postem na Facebooku.

"Postawa godna naśladowania"

Internauci są zachwyceni postawą motorniczej. W mediach społecznościowych dziękują Pani Kamili za empatyczną postawę, która z pewnością jest godna naśladowania. "Brawa dla Pani za uratowanie ptaszyny. Oby inni brali z Pani przykład" - pisze jedna z internautek.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić