Źródło wideo: © Policja
Mateusz Domański

Wstrząsające sceny. Oddał strzał w stronę policji. Nie był trzeźwy

Pijany 35-latek z powiatu średzkiego oddał strzał w kierunku interweniujących policjantów. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Prokuratura postawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa - informuje KPP w Środzie Śląskiej w oficjalnym komunikacie.

Do bardzo niebezpiecznej interwencji doszło 17 czerwca na terenie powiatu średzkiego. Jak poinformowała policja, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zostali skierowani do zgłoszenia dotyczącego mężczyzny, który miał używać broni palnej.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali agresywnego 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Z ustaleń wynika, że znajdował się pod wpływem alkoholu i posługiwał się bronią czarnoprochową. W trakcie interwencji sytuacja gwałtownie się zaostrzyła.

Mężczyzna miał wycelować broń w stronę policjantów i oddać strzał z odległości około siedmiu metrów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, obezwładniając napastnika i eliminując zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu.

Zatrzymali 35-latka

Jak podkreśla policja, mimo wyjątkowo groźnego przebiegu zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi zatrzymali 35-latka, który następnie trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zarzucane czyny może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Funkcjonariusze i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Sprawdzane jest m.in. pochodzenie zabezpieczonej broni, amunicji i prochu oraz to, czy ich posiadanie przez zatrzymanego było zgodne z obowiązującymi przepisami.

Więcej wideo
Dlaczego Rumunia "zdradziła" Niemcy podczas II wojny światowej?Dlaczego Rumunia "zdradziła" Niemcy podczas II wojny światowej?
Meksyk oszalał ze szczęścia. Tłumy wyszły na ulice po historycznym sukcesieMeksyk oszalał ze szczęścia. Tłumy wyszły na ulice po historycznym sukcesie
Wybrał się na Jarmark Tumski w Płocku. "Zachwyciła mnie ceramiczna rzeźba"Wybrał się na Jarmark Tumski w Płocku. "Zachwyciła mnie ceramiczna rzeźba"
Ogień pojawił się w szkole pełnej uczniów. Jest nagranie z TokioOgień pojawił się w szkole pełnej uczniów. Jest nagranie z Tokio
Drogowy skandal. Wyprzedzał na "trzeciego". Jest nagranieDrogowy skandal. Wyprzedzał na "trzeciego". Jest nagranie
Pokazała nagranie ze słynnej atrakcji. "Byłam zdziwiona"Pokazała nagranie ze słynnej atrakcji. "Byłam zdziwiona"
Liczyła się każda sekunda. 89-latka przestała oddychaćLiczyła się każda sekunda. 89-latka przestała oddychać
Wybrane dla Ciebie