Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wstrząsające wyznanie Zuzanny Falzmann. Żyła w ciągłym strachu

3
Podziel się:

Minęło 30 lat od śmierci Michała Falzmanna, inspektora NIK, który wykrył tzw. aferę FOZZ. Przy tej okazji wstrząsającymi wspomnieniami podzieliła się Zuzanna Falzmann, jego córka.

Wstrząsające wyznanie Zuzanny Falzmann. Żyła w ciągłym strachu
Zuzanna Falzmann (Wikimedia Commons)

Dwa dni przed śmiercią Michał Falzmann skierował do NBP wniosek o udostępnienie informacji objętych tajemnicą bankową. Jeszcze tego samego dnia został odsunięty od wszelkich czynności w NIK.

W rozmowie z Polskim Radiem jego córka Zuzanna Falzmann stwierdziła, że w kontekście afery FOZZ nadal jest więcej pytań niż odpowiedzi. Uważa, że sprawa śmierci Michała Falzmanna nadal pozostaje niewyjaśniona.

Uważam, że odpowiednie służby powinny się nad tą sprawą pochylić i na pewno odpowiedzialność powinny ponieść osoby, które dorobiły się gigantycznych majątków dzięki Funduszowi Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Osoby skazane w tej sprawie to naprawdę są płotki - powiedziała.

Później zdradziła, że jako dziecko zdawała sobie sprawę z tego, że w związku z aferą FOZZ jej ojcu grozi niebezpieczeństwo. - Pamiętam doskonale pogróżki, które dostawali rodzice, głównie tata, ale pogróżki dotyczyły również nas - jego dzieci - przypomniała.

Były takie momenty, kiedy nie chodziliśmy do szkoły, bo sytuacja była tak niebezpieczna i nie było wiadomo, co się wydarzy. Niejednokrotnie było tak, że gdy wracaliśmy do domu, to były poodcinane wszystkie wtyczki - od telefonu, od telewizora, od lamp. Takie rzeczy nie dzieją się przypadkowo - zaznaczyła.

Michał Falzmann nie zmarł na zawał serca?

Zuzanna Falzmann jest wręcz przekonana, że jej ojciec wcale nie miał zawału serca.

Lekarz wziął mamę na stronę i wytłumaczył, że sekcja zwłok po prostu nie ma sensu, bo są środki, które się dosypuje do kawy i one znikają z organizmu w ciągu godziny czy dwóch - przekazała za pośrednictwem Polskiego Radia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Znawca
rok temu
FOZZ + WSI = TVN
TuSSk
rok temu
Policzmy głosy
WYBORCA
rok temu
TO PROSZĘ UJAWNIĆ WSZYSTKIE NAZWISKA PRZESTĘPCÓW AFERY FOZ .NAJWYŻSZY CZAS ŻEBY PONIEŚLI ODPOWIEDZIALNOŚĆ I ODSIEDZIELI SWOJE .BO NADAL GANGI ROBIĄ WSZYSTKO CO IM SIĘ PODOBA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić