Wydał milion funtów. Biznesmen ufundował operację rozdzielania bliźniaczek syjamskich

10

Bliźniaczki syjamskie z Pakistanu, Safa i Marwa urodziły się zrośnięte głowami. Dziewczynki przeszły w Londynie serię trzech operacji które trwały w sumie 50 godzin. Teraz mogą już wrócić do rodzinnego domu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Wydał milion funtów. Biznesmen ufundował operację rozdzielania bliźniaczek syjamskich
Safa i Marwa Ullah przeszły operacje rozdzielania głów.

Safa i Marwa Bibi urodziły się ze zrośniętymi czołami w 2016 roku. Niecałe trzy lata później zostały rozdzielone podczas operacji w szpitalu dziecięcym Great Ormond Street Hospital w Londynie. Jak informuje BBC, mama bliźniaczek może w końcu wrócić z córeczkami do domu w Pakistanie.

Dziewczynki radzą sobie bardzo dobrze. Marwa poczyniła duże postępy i potrzebuje tylko niewielkiego wsparcia - mówi mama bliźniaczek w rozmowie z BBC.

Bliźniaczki zostały rozdzielone w lutym 2019 roku i od tego czasu mieszkały z mamą i wujem w Londynie. Dziewczynki przeszły serię trzech operacji, które trwały w sumie 50 godzin. W opiekę nad Safą i Marwą zaangażowany był zespół stu osób z londyńskiego szpitala. Wszystkie koszty medyczne jak i te przeznaczone na opiekę dziewczynek, które wyniosły ponad 1 milion funtów pokrył pakistański biznesmen Murtaza Lakhani.

3,5-letnie bliźniaczki regularnie chodzą na fizjoterapię, która ma im pomóc w poruszaniu się. Matka bliźniaczek mówi, że zespół chirurgiczny, który operował jej córeczki to prawdziwi bohaterowie. Kobieta zapewnia także, że rodzeństwo bliźniaczek pomoże jej w opiece nad Safą i Marwą.

Główny chirurg Owase Jeelani twierdzi, że wynik postępów po operacji dla Safy i Marwy byłby prawdopodobnie jeszcze lepszy, gdyby operacja odbyła się wcześniej. Jednak zebranie środków na pokrycie kosztów operacji zajęło rodzinie kilka miesięcy.

W styczniu 2020 roku ten sam zespół chirurgiczny z londyńskiego szpitala operował bliźniaki syjamskie z Turcji, które także były zrośnięte czołami.

Zobacz także: Zobacz też: "Wspaniali ludzie": Dramatyczna historia czeczeńskiej matki
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić