o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy trzeba przestawić zegarki? Czy to ostatnia zmiana?

2
Podziel się

Coraz większymi krokami zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Już pod koniec października będziemy przestawiać zegarki. Kiedy dokładnie czeka nas ten manewr?

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy trzeba przestawić zegarki? Czy to ostatnia zmiana?
Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy nastąpi? (Pixabay)
bEaeFgMR

Zmiana czasu z letniego na zimowy tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend października. W tym roku wskazówki zegarów przestawiać będziemy w nocy z 24 na 25 października. Wówczas "cofniemy" czas - z godz. 3:00 na 2:00.

Ten zabieg ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Dzięki przestawieniu wskazówek zegarów pośpimy godzinę dłużej. Dzień jednak stanie się jeszcze krótszy niż obecnie. Szybciej będzie robić się ciemno.

bEaeFgMT

Nie brakuje osób, którym zmiana czasu sprawia problemy. Szczególnie kłopotliwe jest to dla zapominalskich. Jeżeli ktoś nie przestawi wskazówek zegara lub nie skoryguje czasu w urządzeniu, które nie czyni tego automatycznie, może stawić się gdzieś na niewłaściwą godzinę. Właśnie dlatego powinniśmy zapisać sobie w kalendarzu, kiedy w tym roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Czy w październiku po raz ostatni zmienimy czas?

Komisja Europejska proponuje, by od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią

Niczego nie można jednak wykluczyć. Wątek rezygnacji ze zmiany czasu ciągnie się już dość długo. Konkretów w tej sprawie wciąż brakuje.

bEaeFgMZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeFgNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Andrzej
7 miesięcy temu
A może tak przesunąć tylko o pół godziny i zostawić. Taki czas zimowo letni i będzie wreszcie spokój?
Meeg
7 miesięcy temu
Już ostatnio mówili że ostatni raz, kolejna obiecanka
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić