oprac. Aneta Polak| 

Wymowna scena na trasie do Morskiego Oka. Kobieta zawstydziła turystów

49

Na platformie TikTok krąży nagranie z trasy do Morskiego Oka. Kobieta na wózku inwalidzkim i mężczyzna dzielnie pchający wózek, zawstydzili turystów, którzy zdecydowali się na przejazd fasiągiem. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Wymowna scena na trasie do Morskiego Oka. Kobieta zawstydziła turystów
Trasa nad Morskie Oko. Ten obrazek podbija sieć (TikTok, adrainxxx973)

Trasa z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka nie należy do najkrótszych. By dotrzeć do celu, trzeba pokonać ponad 9 kilometrów. Wśród tysięcy turystów, którzy codziennie podejmują się tego wyzwania, są zarówno ci, którzy trasę pokonują pieszo i ci, którzy decydują się na przejazd fasiągiem.

Jak dobrze wiemy, sprawa koni wożących turystów nad Morskie Oko wzbudza ogromne kontrowersje. Zwolennicy tego rodzaju transportu przekonują m.in., że dzięki fasiągom nad Morskie Oko mogą dotrzeć osoby, które nie mogłyby tego zrobić ze względu na zaawansowany wiek lub problemy ze zdrowiem.

Doświadczenie pokazuje jednak, że w wielu przypadkach nie chodzi ani o wiek, ani o stan zdrowia turysty. Są młode, zdrowe osoby, które wolą wybrać "drogę na skróty" i takie, które zmagają się z przeciwnościami zdrowotnymi, ale i tak nie chcą niepotrzebnie obciążać koni. Doskonale widać to na filmiku, który kilka dni temu pojawił się na TikToku i natychmiast rozgrzał internet. Ma ponad pół miliona wyświetleń.

Nagranie drogi do Morskiego Oka

Na nagraniu widzimy mężczyznę, który dzielnie pomaga kobiecie poruszającej się na wózku inwalidzkim w dostaniu się na szczyt trasy prowadzącej nad tatrzańskie jezioro. Obok mężczyzny pojawia się wóz pełen turystów. Widzimy na nim głównie młode osoby.

Szacunek dla tej pani i pana. Najlepsze co mi się udało nagrać — czytamy w opisie do filmu.

Nagranie jest dość symboliczne i wyraża więcej niż słowa. Nic dziwnego, że wywołało spore emocje wśród internautów. Ci błyskawicznie docenili postawę mężczyzny, pchającego wózek inwalidzki.

"Nie ma co komentować. Ten obrazek obroni się sam", "Szacun dla tego pana, a tych machających z wozu nie pozdrawiam", "Dużo zdrówka dla tej pani i wielki szacunek dla pana", "Ja bym do tego wozu zaprzągł tych, co siedzą na tym wozie, żeby w jedną stronę pociągnęli ten wóz z tymi końmi na wozie", "W czasach, gdy nie miałam jeszcze tt, nie pomyślałam, aby nagrać, jak starsza, ale to naprawdę starsza Pani, powolutku wchodziła przy kijkach, patrząc na młodzież, która jechała wozem" - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić