Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Wypadek w czasie bukowiska. Nieszczęśnik wpadł do studni

14
Podziel się:

Straż pożarna rusza na ratunek nie tylko ludziom. Często funkcjonariusze interweniują, by pomóc również zwierzętom. Tym razem strażacy z Giżycka przyjechali, by uratować łosia, który wpadł do studni, z której nie potrafił wyjść samodzielnie.

Wypadek w czasie bukowiska. Nieszczęśnik wpadł do studni
Łoś wpadł do studni. Straż pożarna w akcji (Facebook)

Straż pożarna to formacja, która nie tylko gasi pożary. Choć walka z ogniem należy do jej głównych zadań, służby bardzo często wzywane są na miejsca wypadków samochodowych czy klęsk żywiołowych i katastrof.

Nie od dziś wiadomo, że wozy strażackie wyjeżdżają również do akcji ratunkowych z udziałem psów czy kotów. Tym razem, do funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło łosia, który wpadł do studni na terenie miasta leżącego w woj. warmińsko-mazurskim. Funkcjonariusze bez zastanowienia ruszyli mu na ratunek.

Łoś wpadł do studni w Giżycku. Straż pożarna ruszyła zwierzęciu na ratunek

Po przybyciu na miejsce okazało się, że łoś wpadł do studni chłonnej. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie się z niej wydostać ze względu na znajdującą się w środku wodę oraz dużą głębokość zbiornika.

Pomocy nie potrzebują wyłącznie ludzie. Dziś SK KP w Giżycku odebrało zgłoszenie o łosiu, który wpadł do studni chłonnej i samodzielnie nie potrafił jej opuścić - napisali na Facebooku strażacy.

Ratownicy z Giżycka wyjaśnili, że aby wydobyć łosia ze studni musieli użyć specjalnych metod. Zastosowali te z ratownictwa wysokościowego. Dzięki temu zwierzę zostało bezpiecznie wydobyte na powierzchnię.

Dzięki zastosowaniu metod z ratownictwa wysokościowego udało się bezpiecznie ewakuować zwierzę z pułapki - wyjaśnili funkcjonariusze.

Łosie występują niemal w całym kraju. Po II wojnie światowej ich populacja bardzo spadła. Wtedy można je było zobaczyć głównie na Podlasiu. Teraz łosie licznie żyją na Lubelszczyźnie, w Biebrzańskim Parku Narodowym, Kampinoskim Parku Narodowym czy Poleskim Parku Narodowym. Jak podaje Rocznik Statystyczny Leśnictwa 2021 w Polsce jest ponad 31 tys. osobników, a liczba z roku na rok rośnie. Bukowisko, okres godowy łosi, rozpoczyna się na początku września, a kończy w październiku.

Zobacz także: Mały łoś wpadł do rzeki. Konieczna była błyskawiczna akcja ratunkowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Stan
2 miesiące temu
Brawo.
michu
2 miesiące temu
to raczej jest maluch "losiatko" bo wyglada mi na nieduzego a dla strazokow BRAWO
krawat w lesi...
2 miesiące temu
Czy wy wiecie co to jest wogóle bukowisko !!!! to jest młody łoszak nie przystepuje do rozrodu !!! takie bzdury to do Rosyskiej tv mozesz pisac!
sumat123
2 miesiące temu
brawo strażacy , dobre uczynki i empatia dla zwierząt wróci dobrą karmą
Kumasz?
2 miesiące temu
Trzy razy powtórzyleś w tekście że pomocy potrzebują nie tylko ludzie. To wiemy, wole redakcyjny! Szanuj nas, a będziemy cię czytać. Na razie oceniam jedną gwiazdką jako nieprzydatne informacje. Kapujesz dlaczego, prawda?
Maciejspoznan...
2 miesiące temu
W straży to druhowie są a nie funkcjonariusze...
Paserstwo
2 miesiące temu
Czy policja sprawdziła który skup złomu przyjął zajumaną pokrywę?
Rozalia
2 miesiące temu
A co by było, gdyby tamtędy szedł akurat Jarosław?
marucha.
2 miesiące temu
Straszne!!!! A gdyby tak wielki wódz kaczyński wpadł do tej studni podczas gospodarskiej wizyty? To dopiero byłoby nieszczęście. Łosia wszyscy chcieli wyciągnąć. Co do wodza, nie jestem pewien frekwencji ratowników.
asd
2 miesiące temu
studnia była niezabezpieczona, o naiwni, bo "złomiarze" ukradli pokrywę
DLACZEGO BRAK...
2 miesiące temu
Dlaczego studnie nie są zabezpieczone ?
Bogdan
2 miesiące temu
A gdyby do tej studni wpadło dziecko?
Romb
2 miesiące temu
Słabo zabezpieczona była ta studnia chłonna skoro łoś do niej wpadł. Przecież była przykryta?
Michał
2 miesiące temu
Mój szef to też podobno niezły łoś....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić