Wypadek w czasie bukowiska. Nieszczęśnik wpadł do studni

20

Straż pożarna rusza na ratunek nie tylko ludziom. Często funkcjonariusze interweniują, by pomóc również zwierzętom. Tym razem strażacy z Giżycka przyjechali, by uratować łosia, który wpadł do studni, z której nie potrafił wyjść samodzielnie.

Wypadek w czasie bukowiska. Nieszczęśnik wpadł do studni
Łoś wpadł do studni. Straż pożarna w akcji (Facebook)

Straż pożarna to formacja, która nie tylko gasi pożary. Choć walka z ogniem należy do jej głównych zadań, służby bardzo często wzywane są na miejsca wypadków samochodowych czy klęsk żywiołowych i katastrof.

Nie od dziś wiadomo, że wozy strażackie wyjeżdżają również do akcji ratunkowych z udziałem psów czy kotów. Tym razem, do funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło łosia, który wpadł do studni na terenie miasta leżącego w woj. warmińsko-mazurskim. Funkcjonariusze bez zastanowienia ruszyli mu na ratunek.

Łoś wpadł do studni w Giżycku. Straż pożarna ruszyła zwierzęciu na ratunek

Po przybyciu na miejsce okazało się, że łoś wpadł do studni chłonnej. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie się z niej wydostać ze względu na znajdującą się w środku wodę oraz dużą głębokość zbiornika.

Pomocy nie potrzebują wyłącznie ludzie. Dziś SK KP w Giżycku odebrało zgłoszenie o łosiu, który wpadł do studni chłonnej i samodzielnie nie potrafił jej opuścić - napisali na Facebooku strażacy.

Ratownicy z Giżycka wyjaśnili, że aby wydobyć łosia ze studni musieli użyć specjalnych metod. Zastosowali te z ratownictwa wysokościowego. Dzięki temu zwierzę zostało bezpiecznie wydobyte na powierzchnię.

Dzięki zastosowaniu metod z ratownictwa wysokościowego udało się bezpiecznie ewakuować zwierzę z pułapki - wyjaśnili funkcjonariusze.

Łosie występują niemal w całym kraju. Po II wojnie światowej ich populacja bardzo spadła. Wtedy można je było zobaczyć głównie na Podlasiu. Teraz łosie licznie żyją na Lubelszczyźnie, w Biebrzańskim Parku Narodowym, Kampinoskim Parku Narodowym czy Poleskim Parku Narodowym. Jak podaje Rocznik Statystyczny Leśnictwa 2021 w Polsce jest ponad 31 tys. osobników, a liczba z roku na rok rośnie. Bukowisko, okres godowy łosi, rozpoczyna się na początku września, a kończy w październiku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Mały łoś wpadł do rzeki. Konieczna była błyskawiczna akcja ratunkowa
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić