o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Z zimną krwią zamordował 17 osób. 23-latek przyznał się do winy

64
Podziel się

23-letni Nikolas Cruz przyznał się do zabójstwa 17 osób i próby morderstwa kolejnych 17. Adwokaci mają nadzieję, że dzięki temu seryjny morderca uniknie kary śmierci i usłyszy wyrok dożywocia.

Z zimną krwią zamordował 17 osób. 23-latek przyznał się do winy
23-letni Nikolas Cruz zastrzelił 17 osób i zranił kolejne 17. (Getty Images)
bESiNqBN

Podczas środowego przesłuchania Nikolas Cruz przyznał się do zamordowania 17 osób i próby zabójstwa kolejnych 17. Prawnicy mordercy mają nadzieję, że dzięki temu 23-latek uniknie kary śmierci i zostanie skazany na dożywocie.

Obrona robi obecnie wszystko, aby uratować 23-latka przed karą śmierci. Jak przekazuje "The Guardian" jest już niemal przesądzone, że Cruz zostanie skazany na śmierć lub dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Wcześniej zażądano, aby odciąć media od informacji o procesie, ponieważ opinia publiczna mogłaby negatywnie wpłynąć na opinię ławy przysięgłych.

bESiNqBP

Ze względu na wyjątkowe zainteresowanie mediów sąd bardzo dokładnie wybiera ławę przysięgłych. 12 osób, które wydadzą wyrok, zostanie wyłonionych spośród kilku tysięcy kandydatów. Przesłuchania zaplanowano wstępnie na cały listopad i grudzień.

Przez 7 minut strzelał bez przerwy

Do masakry w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland doszło 14 lutego 2018 roku. Nikolas Cruz przyszedł do szkoły uzbrojony w karabin maszynowy AR-15. Przez około 7 minut strzelał bez przerwy do uczniów i pracowników liceum.

bESiNqBV

Zginęło 17 osób, a kolejnych 17 zostało ciężko rannych. Według policyjnych raportów Nikolas Cruz już wcześniej przejawiał skłonności do agresji, interesował się bronią i wielokrotnie groził swoim kolegom. Rok przed masakrą został zawieszony w prawach ucznia za swoje brutalne zachowanie.

Zobacz także: Kompletnie pijany rozbił auto o ogrodzenie i próbował uciec. Nagranie z monitoringu w Sopocie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiNqCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Juleczka13
miesiąc temu
Ale przystojniak z niego i mam mokro. Nie jest złym człowiekiem, lecz chorym i należy mu pomóc. Wyślę mu list miłosny do więzienia i mam nadzieję, że dotrze haha.
Corruptor
miesiąc temu
Po rysach twarzy można wyczytać, że ma coś nie tak z głową i może być niebezpieczny...
Miły Chłopiec
miesiąc temu
Pewnie obrażali go, wyzywali, bili i wyśmiewali, więc nerwy puściły i zgotował tym bestiom piekło. Winni są także ci którzy mu nie pomagali i chowali głowę w piasek. Teraz rodzinki tych potworów niech sobie płaczą bo ich dzieciaczki do żywych nie powrócą. Taka jest potęga zemsty.
bESiNqCr
I Rape Maryja
miesiąc temu
Trzymaj się tam Niko. Wiemy, że jesteś niewinny. Pozdro z Polski wariacie!
abcd
miesiąc temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
praktyczny
miesiąc temu
jakby przy pierwszej grożbie zaliczył kosę od rówieśników, to by był wolny a tak, jako wyhodowany bezstresowo, myślał, że mu wolno wszystko.
Leon Z
miesiąc temu
Bezsensowne morderstwo... Jak już musiał kogoś zabić, to mógł wytłuc polityków. Przynajmniej jakaś korzyść by była.
Zydar
miesiąc temu
Musi umrzeć , nie ma innego wyjścia. Ze względów ekonomicznych nie opłaca się trzymać go kilkadziesiąt lat za kratami. Żeby było jak najtaniej , trzeba go po prostu pogrzebać żywcem w jak najtańszej trumnie , chyba że jego rodzina pokryje cały koszt związany z ewentualną egzekucją.
wtf
miesiąc temu
zaraz się okaże, że był niepoczytalny i go wypuszczą... zastanawiam się, jak ci, którzy go bronią są w stanie spojrzeć na siebie w lustrze. a gdyby do szkoły ich dzieci przyszedł jakiś typ i ich dziecko zastrzelił, to tacy chętni do obrony by byli? niepojęte
Grzegorz H.
miesiąc temu
Jak u nas w szkole dzieciak jest gnębiony to po prosty wyrasta na "dziwnego" i "antyspołecznego" człowieka. Jak w USA dzieciak jest gnębiony to kupuje sobie 3 karabiny i 5 pistoletów i idzie zrobić masakrę w szkole. To tak a propo argumentów o powszechnym dostępie do broni w Polsce.
Janek
miesiąc temu
Nie wiem po co taką patologię utrzymywać na koszt podatnika Czapa i po sprawie
imigrant
miesiąc temu
Maciejspoznan... pisze: "A sędziowie komunistyczni skazywali na śmierć i uniknęli kary! Obrzydliwe!" A dlaczego? Bo Zachód walczył tylko z hitleryzmem, odczuł na sobie tylko hitleryzm, komunizmu nie odczuł. Dlatego ludobójstwo Niemców jest ścigane bezterminowo. Ludobójstwo Rosjan nie jest ścigane na Zachodzie. Dlatego Michniki i Wolińskie mogli spokojnie dożyć końca swoich dni. Różne standardy. PIS, ani kroku w tył.
Pistolo
miesiąc temu
AR- 15 Karabinek szturmowy (PANIE REDACHTOR )
bESiNqCj
Obi
miesiąc temu
Dlaczego nie ma obligatoryjnej kary śmierci za morderstwo ? Nie mówię o zabójstwie w afekcie, przypadkowym, czy wypadku, na który nie miał ktoś (sprawca) wpływu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić