Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Zabił 13-letnią Patrycję. Śledztwo będzie umorzone

260
Podziel się:

15-letni Kacper, który przyznał się zabójstwa 13-letniej Partycji z Bytomia, nie będzie podlegał odpowiedzialności karnej. Przesądziły godziny, ponieważ w momencie popełnienia zbrodni chłopak nie miał skończonych 15 lat.

Zabił 13-letnią Patrycję. Śledztwo będzie umorzone
Ciało 13-latki znaleziono w Piekarach Śląskich (PAP, Andrzej Grygiel)

15-letni Kacper przyznał się do zabójstwa 13-letniej Patrycji i wskazał miejsce, gdzie znajdują się jej zwłoki. Zastosowano wobec niego środek tymczasowy w postaci 3-miesięcznego pobytu w schronisku dla nieletnich.

O jego przyszłości zadecyduje sąd rodzinny. Nadal prowadzone jest śledztwo w sprawie zabójstwa 13-latki, aby potwierdzić, że w zbrodni nie brały udziału inne osoby. Na ten moment nic na to nie wskazuje.

Śledztwo zostanie umorzone. "Przesądziły godziny"

Ostatecznie śledztwo zostanie umorzone. Wszystko z powodu wieku Kacpra, który ukończył 15 lat dzień po zabójstwie i nie można mu przedstawić zarzutów. Najsurowsza kara, jaką może dostać to pobyt w zakładzie poprawczym do 21. roku życia.

W chwili popełnienia zbrodni zatrzymany chłopak miał 14-lat. Dopiero następnego dnia ukończył 15. rok życia. Można powiedzieć, że o kwalifikacji sprawy przesądziły godziny. Dopiero w sytuacji, gdyby miał ukończone 15 lat, mógłby podlegać odpowiedzialności karnej, jak osoba dorosła - wyjaśniała WP Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Rodzice Patrycji nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Podkreślają, że traktowali Kacpra jak syna. Podejrzewają, że motywem zbrodni mogła być prawdopodobna ciąża nastolatki.

To był normalny chłopak, z normalnej rodziny. Traktowaliśmy go jak syna - jeździł z nami na ryby, na kajaki, na wycieczki - powiedzieli rodzice 13-latki.
Wiedział, że Patrycja idzie do ginekologa i że to nie wyszło. Przyprowadził ją tutaj i zrobił to, co zrobił.

Zobacz także: Małopolska. Odkrycie w kościele w Łącku. Nie mogli uwierzyć własnym oczom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić