Zabił go wojskowy samolot. Rodzina otrzyma kolosalne odszkodowanie

28

Rodzina 53-latka zastrzelonego omyłkowo przez samolot F-16 otrzymała gigantyczne odszkodowanie. Po niespełna dwóch latach od złożenia pozwu sprawa znalazła swój finał. Poszkodowanym wypłacono 25 milionów dolarów.

Zabił go wojskowy samolot. Rodzina otrzyma kolosalne odszkodowanie
Mężczyznę spotkała ogromna tragedia (Pikist)

Gigantyczne odszkodowanie otrzymała rodzina zabitego mężczyzny. 53-letni Charles Holbrook został omyłkowo zastrzelony przez uczącego się pilota samolotu wojskowego F-16. Do zdarzenia doszło w bazie sił powietrznych Holloman w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Niestety strzał trafił w głowę 53-latka, nie dając mu szans na przeżycie.

Zdruzgotana Belen Holbrook w grudniu 2018 roku złożyła pozew o bezprawną śmierć. Zrobiła to w imieniu swoim i córki pary. Wdowa żądała 24,6 tys. dolarów odszkodowania. Niespełna dwa lata później sprawa znalazła swój finał. 14 sierpnia sędzia Stephan Vidmar poinformował rodzinę telefonicznie o wygraniu sprawy, a co za tym idzie o wypłaceniu im tych środków.

Siły Powietrzne USA wzięły na siebie odpowiedzialność za wyrządzoną krzywdę. Instruktor wraz z uczniem zostali opisani w sprawie jako "niezidentyfikowani". Charles Holbrook udał się do bazy w sprawach służbowych. Miał zademonstrować urządzenie do obrazowania laserowego dla holenderskich sił powietrznych. Holbrook był podoficerem Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Boeing 737 MAX ponownie w powietrzu
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić