Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Dziennikarz zamordowany w Warszawie. Wyrok dla zabójcy Krzysztofa Leskiego

10
Podziel się:

Krzysztof Leski zginął z rąk człowieka, którego przygarnął pod swoje skrzydła, by mu pomóc. Oprawca pozbawił go życua w noc sylwestrową 2020 roku. W środę usłyszał wyrok za swój czyn.

Dziennikarz zamordowany w Warszawie. Wyrok dla zabójcy Krzysztofa Leskiego
Krzysztof Leski zamordowany przez swojego współlokatora (PAP)

Krzysztof Leski całe życie pracował jako dziennikarz. Był znany i lubiany w swojej branży. Życie stracił w noc sylwestrową 2020 roku. Egzekucji dokonał jego współlokator, którego przyjął w swoje progi zaledwie dwa miesiące wcześniej. Sekcja zwłok wykazała, że śmiertelny cios zadano w szyję.

Łukasz B. zabił dziennikarza, zabrał jego kartę płatniczą i wyjechał na kilkudniową wycieczkę po kraju. W Krakowie zapytał funkcjonariuszy, czy nie jest poszukiwany. Przyznał, że zabił dziennikarza Krzysztofa Leskiego.

Zabił, bo kazał mu zrobić to diabeł. Zeznał, że jakiś czas temu w Niemczech zażył tabletkę, po której "przeszedł na tamtą stronę". Miał podpisać pakt z diabłem, na mocy którego od nowego roku (2020 przyp. red.) raz w miesiącu miał zabijać jedną osobę. Zaczął już od 1 stycznia.

Podczas ostatniej rozprawy Łukasz B. zmienił wersję zdarzeń. Tym razem zeznał przed sądem, że zabił, bo bronił się przed atakiem ze strony Leskiego. Sąd nie uwierzył w ani w jedną, ani w drugą historię. 5-osobowy skład orzekający pod przewodnictwem Danuty Kachnowicz zdecydował pozbawić Łukasza B. wolności na 25 lat. Kara ma odbyć się w systemie terapeutycznym. Jeden z orzekających sędziów ubiegał się o karę dożywocia.

Zabił swego dobroczyńcę, który dał mu przysłowiowy dach nad głową, pomagał mu wyjść z nałogu, znaleźć pracę, stanąć na nogi. Zabił człowieka dobrego, ufnego i życzliwego, który całe życie pracował jako dziennikarz i pomagał innym w potrzebie - powiedziała przy orzeczeniu sędzia Danuta Kachnowicz.
Zobacz także: żySyn Banasia pod lupą CBA. Giertych o "jawnym prześladowaniu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
bogu
rok temu
Trzeba być niemądrym żeby brać pod swój dach osobe nieznajomą.
Miśka
rok temu
Jak patrzę na Pana Leskiego, to mam mieszane uczucia.
Karol
rok temu
Nie przeceniajcie tego Leskiego w artykule.
ewa
rok temu
Wyrok kpina
Pszekistan
rok temu
dobrze się stało jednego pszeka mniej Nigdy pszekowi się nie pomaga Pszek pomógł pszekowi i pszek nie żyje bardzo dobrze
Soso
rok temu
Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary.
obs
rok temu
poczytajcie o ojcu Leskiego.To wirtuoz wśród plejady agentow wywiadu w czasie II wojny światowej.Szczególny wyczyn dotyczy informacji o wale atlantyckim.Działał jako rzekomy generał niemiecki.Strasznie zadrwił z Niemców i wykazał się niezwykłą odwagą.
Boże ratuj
rok temu
Te sądu z mordercami obchodzą się bardzo humanitarnie. Bardziej niż przestępcy także politycy którzy zamordowali już na kowida oszustwo razem z medykami 150 tys niewinnych Polaków i da nadal bezkarnie. Prokurator generalny musi z urzędu postawić przed wymiarem sprawiedliwości wszystkich sprawców ludobójstwa na kowida korona oszustwo. Dobrych uczciwych ludzi Polaków katolików mordują psychopaci sataniści . Precz bandyci z Polski . Wasze miejsce jest w piekle po wsze czasy będziecie się piekłi w ogniu piekielnym.
dowci
rok temu
Wniosek nie do podważenia-nie pomagaj dziadowi zakładać wora na plecy.... . Wiem coś na ten temat. Pomogłem nierobom, obibokom, niezaradom życiowym to skorzystali z tego ale dziękuję żaden(żadna) nie powiedział (powiedziała).
Leosia
rok temu
Skoro nie ma kary śmierci to przynajmniej dożywocie, i to w kamieniołomach bez dnia przerwy, a nie jakieś sanatoria na koszt uczciwie pracujących obywateli!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić