Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Zaginął okręt podwodny z załogą. Poszukiwania na ogromną skalę

245

Jednostki z USA, Wielkiej Brytanii i Chile włączyły się do akcji poszukiwawczej argentyńskiego okrętu podwodnego na Atlantyku.

Zaginął okręt podwodny z załogą. Poszukiwania na ogromną skalę
(iStock.com)

Na pokładzie były 44 osoby. Jednostka ARA San Juan znajdowała się na południe od wybrzeża Patagonii, kiedy wysłała ostatni sygnał w środę. Od tego czasu nie ma z nią kontaktu - podaje ABC.

Los załogi jest nieznany. Wszczęto poszukiwania na wielką skalę - kilkanaście jednostek wypatruje łodzi na Atlantyku. Do akcji włączono także śmigłowce. Władze argentyńskiej armii przypuszczają, że za zamieszanie odpowiadać może awaria systemu komunikacji na łodzi podwodnej.

Zobacz także: Zobacz także: Zamach stanu w Zimbabwe. "Prezydent jest bezpieczny"

Jeśli na pokładzie okrętu podwodnego dojdzie do awarii systemu komunikacji, musi on wypłynąć na powierzchnię - mówi Enrique Balbi, rzecznik floty argentyńskiej.

Problem w tym, że jak na razie łódź nie pojawiła się na powierzchni. Rzecznik argentyńskiej floty dodaje jednak, że załoga ma zapasy żywności na jeszcze kilka dni. Podejrzewa także, że pomimo awarii, łódź kontynuuje zaplanowany kurs i może pojawić się w mieście Mar del Plata na zachodnim wybrzeżu zgodnie z harmonogramem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić