o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Żandarmeria zatrzymała pracowników MON. Już wiadomo, dlaczego

380
Podziel się

ŻW zatrzymała żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Chodzi o korupcję. Łapówki miały być przyjmowane w latach 2013-2020.

Żandarmeria zatrzymała pracowników MON. Już wiadomo, dlaczego
Zdj. ilustracyjne. (Wikimedia Commons, Stiopa)
bDSzdpmd

O sprawie PAP poinformował ppłk Karpienko. Dwaj żołnierze i czterej pracownicy MON mieli otrzymywać łapówki, podaje RMF24. To wszystko w zamian za pomoc przedsiębiorcom, którzy realizowali dostawy do jednostki wojskowej, zostawiając tam towary, jakich normalnie nie mogliby sprzedać w sklepach. Dostawy trafiały do jednostki znajdującej się na terenie woj. warmińsko-mazurskiego.

Produkty nie mogłyby trafić do sklepów, do zwykłych konsumentów, bo miały albo krótki okres przydatności do spożycia, albo po prostu miały kiepską jakość. Aby przedsiębiorcy mogli swoje towary pozostawić w magazynach, przekupowali w tym celu m.in. kucharzy i kierowników stołówek. Kwota, jaka trafiła do zatrzymanych, w zamian za umożliwienie procederu przez lata, szacowana jest na nawet 200 tys. złotych.

bDSzdpmf

Żandarmeria zabezpieczyła gotówkę w wysokości 160 tys. zł, która pochodziła z przestępczych procederów. Prokuratura natomiast postawiła oskarżonym zarzuty. Oskarżeni przyznali się do winy.

Zatrzymani żołnierze od 2013 roku przyjęli od przedsiębiorców korzyści majątkowe w kwocie nie mniejszej niż 200 tys. zł, m.in. za opracowywanie w toku postępowań przetargowych (których wartość przedmiotu zamówienia niejednokrotnie wynosiła kilka milionów złotych) specyfikacji istotnych warunków zamówienia umożliwiających wygranie przetargów oraz zawyżanie kwot zamówień - mówi ppłk Karpienko w rozmowie z PAP.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSzdpmG
Źródło:
KOMENTARZE
(380)
._.
4 miesiące temu
160 zł czyli kolejny sukces pis
Nieufny...
4 miesiące temu
160 zł. No szaleństwo normalnie...
Polak
4 miesiące temu
160 złotych zabezpieczono. Normalnie polska Gamorra.
bDSzdpmH
heh
4 miesiące temu
I to jest sukces! Całe 160 złotych zabezpieczone! Sto sześćdziesiąt złotych! "Żandarmeria zabezpieczyła gotówkę w wysokości 160 zł, która pochodziła z przestępczych procederów. "
Tu i teraz
4 miesiące temu
co się dziwić ...wojsko smoleńskie ...przykład brali z Wiejskiej i Nowogrodzkiej
Najnowsze komentarze (380)
Ciekawski
4 miesiące temu
Jaki kraj takie łapówki, dobre i to, zawsze lepsze niż nic. A podatek będą musieli zapłacić od 200 000 PLN. Dyby używali tyko kart płatniczych nie byłoby problemu. Ciekawe co zrobili ze 199 840 złotymi? Polska to ciekawy kraj.
wiem
4 miesiące temu
Z CBA wynoszono miliony w reklamówkach a tu 160 zł,to jakiś żart.
Kurier
4 miesiące temu
Ja byłem w wojsku 2003/2004, dostaliśmy serki w pudełkach 3 dni po dacie, jak to zgłosiłem to powiedzieli że był błąd na wieczkach a następnego dnia mieliśmy już serki "luzem" bez pudełek. Morał z tego wynika że głodne wojsko zje wszystko i co oczy nie widzą tego sercu nie żal.
Aser
4 miesiące temu
160 zł no kwota powaliła mnie na glebę. Teraz maciora niech zwoła kolejna komisje śledcza brawo
rkk
4 miesiące temu
Wiekszości polaków by się to przydało...
KAma
4 miesiące temu
Zaczelo sie od O dwoch takich co ukradli ksiezyc a teraz przy rzadach jego to juz przyzwyczajenie
Majcher
4 miesiące temu
Kaczynski przygarnal 600 000 000 zl z konta chinskiego biznesmena który zmarl i co naskoczyc mu moga
belloni
4 miesiące temu
Przecież stołówki żołnierskie są utylizatorem przeterminowanych lub kończących terminów przydatności do spożycia artykułów spożywczych... Wytwarzanie obiadów z niejadalnych jednorazowych porcji żywnościowych żołnierza z kończącym się terminem to norma, a wydawanie jogurcików jako deseru z teminem przydatności kończącym sie w tym samym dniu to standard...
bDSzdpmz
Henryk
4 miesiące temu
Kaczynski zabral 50 000 lapowki od architekta i co mu zrobili
Brat
4 miesiące temu
i żonka Miekiszona (powiedzmy) legalnie tyle wyciągają gdy posadzono ich w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa.
ŻW 😨
4 miesiące temu
Włos staje na głowie, co ci kucharze w tym wojsku wyrabiali!.. Brawo ŻW. Bądźcie nadal czujni. Wróg nie śpi nawet przy kotle z grochówka!
Morele
4 miesiące temu
"Żandarmeria zabezpieczyła gotówkę w wysokości 160 zł" czy ktoś wg sprawdza to nim publikujcie czy to działa aby coś napisać i szybko kliknąć "publikuj"? Żety ogarnęły 160k ... Gratuluje autorowi, co nawet nie potrafi przepisać bez błędów z innych portali.
afrykaner
4 miesiące temu
rząd nakradł miliony i jest nietykalny.
ja1
4 miesiące temu
a te pieniadze z przestepstwa to byly w jakis specjalny sposob oznaczone???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić