aktualizacja 

Zastali to w Bieszczadach. Nie mają żadnych wątpliwości

25

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wówczas moglibyśmy napotkać widok, na który natknęli się pracownicy Nadleśnictwa Baligród. Niedźwiedzie ''zabrały się za dorodne jodły'', jak odnotowano w poście na Facebooku. Nie miały dłuta, a ostre pazury i zaczęły ''rzeźbić''... w drzewie.

Zastali to w Bieszczadach. Nie mają żadnych wątpliwości
Zdjęcie udostępnione przez Nadleśnictwo Baligród (Facebook, Tadeusz Baraniecki)

Nie wiemy, dokąd tupta nocą jeż, ale niedźwiadki z całą pewnością chadzają tam, gdzie można spotkać dorodne jodły. Powodów jest kilka.

Miśki mogą tam spać i mogą żerować. Wielkie jodły to potencjalne miejsce na gawrę, ale niedźwiedzie interesują się nimi nie tylko wtedy, gdy nadchodzi zima.

Pracownicy bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród podzielili się na Facebooku zdjęciem, na którym widać dowody na obecność niedźwiedzi. Zwierzęta zerwały korę z okazałej jodły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Czekamy aż to zniknie, ale to nie znika". Byliśmy oglądać "cud" w Parczewie
Zabrały się niedźwiedzie za dorodne jodły... — skomentowali lakonicznie leśnicy.

Szukanie witamin, rzeźbienie, a może budowanie domów? Internauci różnie interpretują to, co widać na zdjęciu. Dlaczego niedźwiedzie ''oznaczają'' drzewa w taki sposób?

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dlaczego niedźwiedzie zostawiają znaki na drzewach?

Jak wyjaśnili leśnicy, niedźwiedzie robią tak na przełomie wiosny i lata, żeby dostać się do słodkiego, a więc i smakowitego łyka jodeł.

Pracują przy tym pazurami i zębami. Właśnie tak powstają dziury w drzewie lub charakterystyczne ubytki w korze, które można napotkać podczas wędrówki po bieszczadzkim lesie.

Tam, gdzie bytują niedźwiedzie możemy znaleźć takie znaki na drzewach. Na przełomie wiosny i lata, żeby dostać się do słodkiego łyka jodeł odrywają zębami i pazurami fragmenty kory. Po jakimś czasie miejsce to zasiedlają grzyby i owady - wyjaśnili leśnicy w poście sprzed kilku miesięcy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niedźwiedzie żywią się głównie pokarmem roślinnym: owocami, pędami ziół i krzewów, grzybami. Nie pogardzą jednak także padliną. Dorosłe osobniki ważą nawet 300 kg!

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić