aktualizacja 

Zauważono je nocą pod Kremlem. Rosjanin mówi, co to oznacza

Kilkadziesiąt limuzyn rządowych wjechało w nocy ze środy na czwartek na Kreml. Pojawiają się sugestie, że Władimir Putin może przygotowywać kolejne decyzje ws. wojny w Ukrainie. Nieoficjalnie mówi się, że Rosja chce uznać swojego sąsiada za "państwo terrorystyczne". Taką tezę wysnuwa były deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej.

Zauważono je nocą pod Kremlem. Rosjanin mówi, co to oznacza
Nocna wizyta Putina na Kreml (Twitter)

W mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące nagrania ze ścisłego centrum Moskwy. Widać na nich, jak kilkadziesiąt samochodów z dużą prędkością jedzie w kierunku Kremla.

Putin przyjechał w nocy na Kreml?

W związku z tym, że samochody należą do Administracji Prezydenta Rosji, sugeruje się, że w jednym z nich miał jechać sam Władimir Putin. Pojawiają się doniesienia, że podczas narady miał podejmować kolejne decyzje w sprawie wojny w Ukrainie.

Ukraińskie media powołując się na nieoficjalne źródła, podawały, że mogło chodzić plany ataków na budynki rządowe w Kijowie, o czym wielokrotnie alarmowały wywiady Ukrainy i krajów NATO. Z kolei rosyjski były deputowany Dumy Państwowej, dyrektor Instytutu Studiów Politycznych Siergiej Markow uważa, że stawka toczy się o zupełnie coś innego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ukraina "państwem terrorystycznym"?

Jego zdaniem, nocna wizyta Putina na Kremlu jest związana z tym, że Rosja wkrótce chce uznać Ukrainę za "państwo terrorystyczne". To właśnie dlatego rosyjski przywódca już kilka nocy z rzędu ma pojawiać się na Kremlu. Warto podkreślić, że te informacje nie są potwierdzone.

Wcześniej propozycję uznania Ukrainy za państwo terrorystyczne złożyli do Dumy Państwowej deputowani klubu Sprawiedliwa Rosja - Za Prawdę. Szef partii Siergiej Mironow uważa, że Ukraina powinna zostać uznana za państwo terrorystyczne, jeśli "odpowiada za wybuchy, podpalenia lub inne działania niebezpieczne dla ludzi na terenie Rosji".

Putin często przyjeżdża w nocy na Kreml

To nie pierwszy raz, kiedy limuzyny prezydenta Rosji przyjeżdża na Kreml pod osłoną nocy.

Rosyjska propaganda podaje, że nocne wizyty szefa Rosji w swoim gabinecie mają charakter techniczny i są związane z odbyciem spotkań operacyjnych w Centrum Sytuacyjnym po powrocie Putina z rezydencji lub wyjazdów służbowych.

Zobacz także: Putin go nienawidzi. Kolejny krytyk wojny zatrzymany w Rosji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić