Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Zawalił mu się dom, stracił rodzinę. Firma zażądała zwrotu routera

14
Podziel się

Kilka dni temu mieszkaniec Walencji stracił żonę i syna pod gruzami ich zawalonego domu. Podczas kiedy wszyscy opłakiwali zmarłych i starali się pomóc mężczyźnie, firma telekomunikacyjna zażądała zwrotu routera i zagroziła wysoką karą.

Zawalił mu się dom, stracił rodzinę. Firma zażądała zwrotu routera
Mężczyzna stracił dom i rodzinę (zdjęcie poglądowe). (Pixabay)
bEJUFJIR

Budynek mieszkalny, wybudowany jeszcze w latach 90. zawalił się pod koniec sierpnia. Przyczyną były wady konstrukcyjne, niestabilny teren oraz ulewne deszczy - przekazuje dziennik "El Mundo".

Stracił cały dobytek. Firma zażądała routera

Pod gruzami znaleziono ciała jednego z synów Bienvenido Covesa i jego żony. Drugi syn mężczyzny odniósł obrażenia. Po zawaleniu się domu Coves chciał rozwiązać umowę z dostawcą internetu - firmą MasMovil.

bEJUFJIT

MasMovil zażądała zwrotu routera, który został wypożyczony przy podpisaniu umowy. Kiedy mężczyzna wyjaśnił swoją sytuację, firma stwierdziła, że regulamin nie przewiduje takich wypadków i router musi być zwrócony. Kara za przetrzymanie urządzenia to aż 150 euro.

Sytuacja zmieniła się kiedy premier rządu Walencji Ximo Puig złożył kondolencje Covesowi i podziękował lokalnej społeczności za pomoc i solidarność. Wtedy firma telekomunikacyjna wycofała się ze swojego żądania i przeprosiła.

bEJUFJIZ
Przepraszamy za naszą odpowiedź. Już wszystko sprawdzamy, aby (klient) nic nie musiał płacić. Podejmiemy kroki, aby to się nie powtórzyło - przekazała MasMovil, tłumacząc swoje postępowanie "niefortunnym błędem proceduralnym".
Zobacz także: Wisiał na linie pod helikopterem. Nagranie przelotu talibów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUFJJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
wre
2 miesiące temu
POwinien im powiedzieć idzcie i wymontujcie sobie z mieszkania ???
Leszek B. - l...
2 miesiące temu
...ale router i tak musi być zwrócony a jak nie to kara.
Amen
2 miesiące temu
Nie widzę tu nic dziwnego w tej sytuacji , oczywiście rozumiem oburzenie rodziny i uważam to za nietaktowne ze strony firmy .. ale pamiętajcie że to corpo , człowiek z którym rozmawiał zapewne jest najniższego szczebla pracownikiem i jest tylko od przyjmowania zgłoszeń i przekazywania informacji zgodnie z procedurą , on nic nie może , czy zawalenie domu czy śmierć w wypadku to zawsze osobista tragedią dla rodziny a te zdążają się codziennie i codziennie firmy telekomunikacyjne dostają zawiadomienia o zerwaniu umowy z powodu czyjejś śmierci Różnica jest taka że sprawa stała się medialna a router został zniszczony
bEJUFJJv
997
2 miesiące temu
Za kompletnie zniszczony dom, wybuch gazu, płaciłem podatek przez dwa lata.
997
2 miesiące temu
Za doszczętnie zniszczony dom, wybuch gazu, gmina naliczała podatek od nieruchomości. Burmistrz widział na własne oczy, że zostały tylko fundamenty. Odbudowa trwała dwa lata.
Zet
2 miesiące temu
Dobry numer miałem jak oddawalem router we Wrocławiu po śmierci ojca. Powiedzieli, że mam trzymać pismo z potwierdzeniem oddania routera 5 lat gdyż router może u nich zaginąc w magazynie i wtedy mogą żądać zapłaty za nieoddanie. Ręce mi opadły
.Xx
2 miesiące temu
Naród handlowy tak ma.
ja-ja
2 miesiące temu
żyjemy w świecie strasznej qtasówy i debilizmu, większość robi rzeczy sami nie wiedząc czemu i dla kogo... chorujemy, ludzie trawi nas "rak"
Witold
2 miesiące temu
W Polsce. Pracownika wiertni pochwycił wał i obracał. W trakcie obrotów stracił nogi, bo uderzał nimi w belkę. Firma wysłała mu rachunek za zniszczone spodnie robocze.
Router to jes...
2 miesiące temu
Mój mąż pracował, we Wrocławiu, w firmie ochroniarskiej na "J", jednej z największych w kraju, zmarł na odludnym obiekcie, w dziwnych okolicznościach, 5 lat temu, a firma kazała oddawać pobrane przez niego rzeczy, w tym odzież służbową, którą miał na sobie w chwili śmierci, pod groźbą ściągania ze mnie pieniędzy, to jest dopiero...:P... No, ale pewnie liczyli, że może jak nie uszkodzone, to opędzlują takim umundurowaniem, po wypraniu następnego, nowo przyjętego pracownika.
KAS…
2 miesiące temu
to niech ta firma odkopie sobie ten router z rumowiska,mogę ofiarować tej firmie łopatę.
Ewa
2 miesiące temu
Niestety. Jak się z nimi podpisze umowę to ciężko z nimi wziąć rozwód. Trzymają się ciebie rękami i nogami nawet po śmierci
Oset
2 miesiące temu
Firma z routerem miała poczucie humoru.
bEJUFJJn
Bat Chłopski
2 miesiące temu
Odkopalbym router w zgliszczach, włożył części do worka, jeszcze nagyrzal do środka i odesłał chamom. Na pewno nie mają procedury mówiącej, co zrobić w takiej sytuacji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić