Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Zbadano próbki z Księżyca. Wyszło na jaw, co działo się tam 2 mld lat temu

28
Podziel się

Na Ziemię powróciła kapsuła, w której znajdowały się skały z Księżyca. Wcześniej urządzenie Chang'e-5 wylądowało na satelicie Ziemi właśnie w tym celu. Teraz Chińscy naukowcy przebadali zawartość kapsuł, a to, co odkryli, dało im do myślenia.

Zbadano próbki z Księżyca. Wyszło na jaw, co działo się tam 2 mld lat temu
Księżycowe skały, zdj. ilustracyjne (Getty Images, Getty Images)
bELdfPpN

Centrum Badań Księżyca i Inżynierii Kosmicznej Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej zajęło się ponownym (bo takie badania miały już miejsce) zbadaniem próbek skał z Księżyca. Te powróciły w kapsule na Ziemię w 2020 roku.

Okazało się, że na Księżycu doszło do wycieku lawy - 2 miliardy lat temu. "Analiza chemiczna skał wulkanicznych potwierdza, że ​​​​Księżyc pozostawał aktywny wulkanicznie znacznie dłużej, niż sugerowałby jego rozmiar", podaje źródło Science News.

bELdfPpP

Warto dodać, że sam Księżyc istnieje od ok. 4,5 miliarda lat. Niebywałe odkrycie pozwoli teraz naukowcom jeszcze lepiej poznać jedynego satelitę Ziemi. Chińczycy już zapowiadają kolejne prace i badania nad próbkami pozyskanymi z jego powierzchni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdfPqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Geolog
2 tyg. temu
Ale szok normalnie spac nie bede mógł. I do czego to komus potrzebne moze gaz znajda tam albo ropę
Adam
2 tyg. temu
Pewnie wszyscy narobią w gacie.
Adam
2 tyg. temu
Pewnie niedługo zacznie się rozpadać!
bELdfPqr
Strata pienie...
2 tyg. temu
I jaki to ma wpływ na głód na świecie???
ALE PO CO
2 tyg. temu
ŚWIDER PROWOKOWAŁ ALBAŃCZYKÓW, MAŁO BY W GŁOWĘ NIE OBERWAŁ
Oczko
2 tyg. temu
Bajki piszą księżyc to nowa siedziba partii Potus tam potajemnie wdrożą plany rozbudowy imperium
Andy
2 tyg. temu
Ci sami którzy tupali, tarzali się w histerri urojonej obrony Konstytucji, teraz domagają się jej unieważnienia na czele z arcyzdrajcą donkidm od Tusków. Podobnie z kwikiem o prawo do zabijania dzieci: moje ciało, moja decyzja. Ci sami teraz domagają się szczepień w trakcie świropandemii. Gdzie tu wiarygodność?
U.♡
2 tyg. temu
Bóg stworzył świat, czyli kosmos też. Ciekawe czy miał w planach stworzyć wulkan na księżycu.
Kicia Kubuś
2 tyg. temu
Chińczycy teraz chcą i na księżyc zawlec swoje wirusy
Lolo
2 tyg. temu
To jest kosmos jakiś
Basieńko
2 tyg. temu
Konstytucji już nie bronią.Wpadli w pułapkę.Głupio jakoś.
Psycho
2 tyg. temu
Ludzie, nie piszcie głupot. Sama jestem wierząca ale ziemia świat nie ma 2021 lat. Jeżeli Bóg stworzył ziemię to miliardy lat temu tak samo jak i księżyc.
Piotr
2 tyg. temu
Księżyc jest tyle samo czasu na ziemi co pierwotne życie inaczej nie było by zycia na ziemi a kolejną sprawą jezeli ktoś myśli że istnieje inna rasa niż ludzka jest bez wiary w Boga bo czym jest ludzka wiedza w stosunku do wiedzy Bożej ktoś teraz pomyśli i napisze ale jesteś czlowieku głupiutki,owszem głupiutki bo madrość ma tylko Bóg a jeżeli się mylę to proszę mi udowodnić waszą mądrość gdzie byliście ja Bóg stwarzał ziemię ale to zbyt trudne pytanie dla was bo nie macie mądrości to teraz pytanie dla najmądrzejszych Dlaczego trawa jest zielona i w zaden sposób zaden naukowiec bez mądrości bo mądrych nie ma powtarzam nie potrafi zrobić że trawa będzie niebieska czerowona?czekam na odpowiedź mądrzy ludzie podpowiem że nawet wasi kosmitowie nie istniejący nie potrafili by tego zmienic-myśleć.
bELdfPqj
Daeka
2 tyg. temu
A jak tak naprawdę pochodzimy z księżyca ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić