Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Zdjęcie z Berlina obiegło świat. Trwa walka o życie Elsy

236

Ludzie z całego świata protestują przeciwko zabiciu dzika, który ukradł nudyście torbę z laptopem. Do tej pory petycję o oszczędzenie zwierzęcia podpisało ponad 12 tys. osób i z każdą minutą liczba rośnie.

Zdjęcie z Berlina obiegło świat. Trwa walka o życie Elsy
Dzik ukradł nudyście torbę. Tysiące podpisów przeciwko zabiciu zwierzęcia (Facebook)

Historia berlińskiego dzika, który okradł nudystę, wciąż budzi duże emocje. Zwierzę ochrzczone przez internautów imieniem Elsa stało się gwiazdą internetu, jednak niedługo potem władze Berlina zasugerowały, że powinno zostać odstrzelone. Teraz tysiące osób podpisują petycję przeciwko zabiciu dzika.

Absolutnie nie wzięto pod uwagę faktu, że ta locha od lat w pokoju dzieli przestrzeń życiową z kąpiącymi się. Ten dzik zasłużył na prawo do życia – napisali twórcy petycji.

Do czwartku rano petycję podpisało ponad 12,3 tys. internautów. Liczba podpisów rośnie praktycznie z każdą minutą. Autorzy petycji podkreślają, że nikt nie zainteresowałby się bezczelnością Elsy, gdyby nie zdjęcie, które obiegło światowe media. Ponadto locha nigdy nie przejawiała żadnej agresji w stosunku do ludzi, więc nie zasługuje na śmierć.

Elsa była bohaterką zabawnej serii zdjęć znad jeziora Teufelssee w Berlinie. Dzik ukradł nudyście plastikową torbę z laptopem, a mężczyzna natychmiast ruszył za nim w pościg. Całe zajście zostało uwiecznione przez aktorkę Adele Landauer, która za zgodą mężczyzny umieściła zdjęcia w sieci.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Później locha i jej młode zostały uchwycone na innym nagraniu, na którym widać, jak buszują w koszach piknikowych i plecakach plażowiczów. Wtedy niemieccy urzędnicy stwierdzili, że dziki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ludzi i powinny zostać zabite.

Władze Berlina podkreślają, że los Elsy jeszcze nie został przesądzony. Zgodnie z tamtejszym prawem nie można odstrzelić lochy z młodymi poniżej szóstego miesiąca życia. Poza tym myśliwym nie wolno strzelać do zwierząt, jeśli w pobliżu znajdują się ludzie, a Elsa zamieszkuje nad bardzo popularnym wśród berlińczyków jeziorem – informuje Deutsche Welle.

Zobacz także: Zobacz też: Uwaga na leśne owoce. Pasożyty mogą wywoływać torsje, bąblowicę i inne niebezpieczne choroby
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić