Zdjęcia z Rosji. Na śmietnikach pojawiły się flagi

W obwodzie woroneskim w Rosji zauważono nietypowe oznaczenia na śmietnikach. Przedstawiają nieudolnie namalowane flagi państw wspierających Ukrainę. Widać, że kontenery są przepełnione. – W Rosji może istnieć problem z wywozem śmierci, ale nie ma za to problemu z "patriotyzmem" – pisze portal "Nexta".

Zdjęcia z Rosji. Na śmietnikach pojawiły się flagi
Na śmietnikach w Rosji pojawiły się flagi "nieprzyjaznych państw" (Twitter, Nexta)

Sondaże wskazują, że większość Rosjan popiera inwazję na Ukrainę. Według niezależnego Centrum Lewady, aż 86 proc. obywateli zgadza się z polityką prezydenta Władimira Putina. W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się symbole nawiązujące do trwającego konfliktu. Propaganda działa na najwyższych obrotach.

Polska między Unią Europejską a USA. Świat obiegły zdjęcia z Rosji

Media społecznościowe obiegła seria zdjęć z obwodu woroneskiego, leżącego tuż przy granicy z Ukrainą. Na fotografiach widać sześć przepełnionych kontenerów na śmieci. Okazuje się, że one także mogą służyć prokremlowskiej propagandzie.

Na śmietnikach namalowano flagi "nieprzyjaznych państw". Na kontenerach widać symbole Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. W "zaszczytnym" gronie znalazły się także Polska i Unia Europejska.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
W Rosji może istnieć problem z wywozem śmierci, ale nie ma za to problemu z "patriotyzmem" – podkreśla portal "Nexta", który opublikował zdjęcia.

Próbowali odtworzyć flagi. Mizerny efekt

Warto zwrócić uwagę, że flagi zostały namalowane wyjątkowo nieudolnie. O ile w przypadku Polski czy Ukrainy symbole są w miarę poprawne, o tyle flaga Stanów Zjednoczonych przygotowana została bardzo pobieżnie. Na unijnym emblemacie brakuje z kolei gwiazdek. Prawdziwym kuriozum jest natomiast flaga Wielkiej Brytanii, która tylko z grubsza przypomina tę prawdziwą.

Specyficzne oznaczenia na śmietnikach to kolejny element rosyjskiej propagandy. Internautów bardzo rozbawiła próba odtworzenia flag. Dali temu wyraz w komentarzach pod wpisem.

Była podjęta pewna próba – ocenił żartobliwie jeden z użytkowników.
Nasza flaga między flagą Unii a flagą Stanów Zjednoczonych? Dziękujemy za docenienie wysiłków – dodał internauta z Polski.

Obejrzyj także: Rakiety nad Kijowem. "Pozdrowienia" z Moskwy Putina?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić