Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wybory w USA.

Świat i Polska patrzą na Amerykę. Kto nowym prezydentem?

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga | 

Zdjęcie z Sosnowca. "Ręce opadają"

218

W woj. śląskim działa ogromny system roweru miejskiego, który jest obecny w 31 gminach. To ogromne przedsięwzięcie, które kosztowało wiele wysiłków, nie każdy docenia i szanuje. W Sosnowcu na stacji rowerowej ktoś ustawił prawdziwą piramidę z kilku jednośladów. Niczym w Egipcie, pnie się ona do góry. ZGM wystosowało apel do mieszkańców.

Zdjęcie z Sosnowca. "Ręce opadają"
Metrorower w Sosnowcu. (Facebook)

Metrorower jest systemem roweru miejskiego działającym na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Operatorem jest firma Nextbike, której udało się uruchomić system o kilka miesięcy wcześniej, niż zakładano. Warto nadmienić, że system wprowadzony przez GZM jest trzecim pod względem wielkości tego typu systemem w Europie.

Niestety, nie wszyscy doceniają starania i wysiłki urzędników. Na Facebooku "Transport GZM" pojawiło się szokujące zdjęcie. Okazuje się, że nie każdemu użytkownikowi chce się w cywilizowany sposób odstawiać rower po skończonej jeździe. Ktoś postanowił z kilku sztuk jednośladów wykonać... piramidę. Do takiej nietypowej sytuacji doszło w Sosnowcu.

Docierają do nas wiadomości, po których dosłownie ręce opadają. Zdecydowana większość użytkowników używa Metroroweru odpowiedzialnie i zgodnie z przeznaczeniem. Są jednak tacy, którzy robią to bezmyślnie. Metrorower to nasza wspólna własność i wartość - mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każdy powinien go szanować, korzystać zgodnie z przeznaczeniem, nie uszkadzając jej -apelują urzędnicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Kurowska broni brak szkoły aktorskiej Julii Wieniawy. "To jedna z jednostek, która jest dotknięta palcem Boga"

GZM informuje, że każdy przypadek uszkodzenia roweru jest zgłaszany przez wykonawcę i operatora systemu odpowiednim służbom. - Prosimy o zgłaszanie uszkodzeń, czy wykorzystanie roweru niezgodne z przeznaczeniem, w aplikacji Metrorower funkcjami: Zgłoś problem, Zgłoś porzucony rower, Czat z asystentem lub mailowo na adres: ck@metrorower.transportgzm.pl. Osoby, które są bezpośrednio świadkami kradzieży, uszkodzenia rowerów lub jazdy na rowerze niezgodnie z przepisami o bezpośrednie zgłaszanie tych sytuacji odpowiednim służbom - czytamy.

Na początku Metrorower był obecny w 8 miastach. Dziś jest dostępny w 31 gminach, składa się z 7 tys. rowerów i 924 stacji. Charakterystyczne, żółte rowery możemy wypożyczyć w następujących miastach: Katowice, Chorzów, Gliwice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy, Zabrze, Będzin, Bieruń, Bytom, Chełm Śląski, Dąbrowa Górnicza, Gierałtowice, Knurów, Łaziska Górne, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Rudziniec, Siewierz, Sławków, Świerklaniec, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Wojkowice, Wyry oraz Zbrosławice.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić