Zima kontratakuje. Śnieg nad Polską

2

W środę po południu do Warszawy dotarła śnieżyca o której ostrzegali synoptycy. Pogoda w stolicy jest w ostatnich dniach zróżnicowana, słońce występuje na przemian z opadami śniegu oraz deszczem. W nocy z kolei spodziewajmy się przymrozków.

Zima kontratakuje. Śnieg nad Polską
Zima znów atakuje (PAP, Tomasz Waszczuk)

Synoptycy ostrzegali, że w stolicy jak i w całym kraju utrzyma się obecnie niestabilna pod względem zjawisk meteorologicznych i temperatur pogoda. "Pogoda będzie zbliżona do wtorkowej. Z tym, że opady przelotne śniegu i deszczu ze śniegiem oraz deszczu mogą występować na obszarze całego kraju" - informował Michał Ogrodnik, synoptyk z IMGW.

Pogoda w stolicy jest niestabilna od kilku dni. Słońce występuje na przemian z opadami śniegu. Niestabilna jest też temperatura, która w stolicy nie przekracza dziś 6 stopni, w nocy z kolei możemy się spodziewać kolejnych opadów śniegu i lokalnych przymrozków. Opady w całym kraju pokrywę śnieżną. W dalszym ciągu będzie wiał umiarkowany, chwilami silny i porywisty wiatr.

Synoptycy ostrzegają, że taka niestabilna pogoda utrzyma się jeszcze jutro. A od piątku możemy spodziewać się jej poprawy i zdecydowany wzrost temperatur, w piątek synoptycy prognozują że w stolicy będzie już 11 stopni, a z każdym kolejnym dniem temperatury będą wzrastać.

W środę niestabilna pogoda utrzymuje się w większości regionów kraju. W części regionów sypie śnieg. Na Kasprowym Wierchu leżało w środę 160 cm śniegu, a temperatura na szczycie spadła do -13 st. C. W Tatrach obowiązuje drugi umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego, ale spodziewany jest wzrost zagrożenia do trzeciego stopnia.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić