Zjednoczyli się przeciwko Putinowi. Zdumiewające nagranie z Ukrainy

Media społecznościowe obiegło nietypowe nagranie, ukazujące dwóch żołnierzy walczących po stronie Ukrainy. Zaskoczenie może budzić wyznanie wojskowych. Okazuje się, że do jednego okopu trafili wyznawca judaizmu oraz muzułmanin. W obliczu poważnego zagrożenia, żołnierze jednoczą jednak siły, chcąc dać odpór rosyjskim okupantom. – Walczymy przeciwko armii, która bestialsko morduje kobiety i dzieci – wyjaśniają.

Zjednoczyli się przeciwko Putinowi. Zdumiewające nagranie z Ukrainy
Żyd oraz muzułmanin połączyli siły, by walczyć przeciwko armii Władimira Putina (Twitter)

– Zapewniam, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Muzułmański bojownik oraz żołnierz Sił Obronnych Izraela w jednym okopie – relacjonuje na wstępie autor nagrania. Okazuje się, że obaj wojskowi trafili do Ukrainy, aby walczyć z Rosją.

Wyobraźcie sobie, jak musieli nas wkurzyć Rosjanie, że muzułmanin i Żyd walczą w ramię przeciwko tym pajacom – podkreśla filmujący muzułmanin.

Nietypowe nagranie z Ukrainy. Razem stawiają opór rosyjskiej armii

Nagranie lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Opublikowała go na profilu m.in. szefowa Bezpieczeństwa i Studiów nad Wojną Fundacji Inicjatyw Demokratycznych Maria Zolkina.

Walczą razem za Ukrainę – podkreśla badaczka we wpisie an Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na filmie widać, że obaj mężczyźni leżą w okopie. W pobliżu słychać eksplozje. Autor nagrania opisuje, że Rosjanie ostrzeliwują ich pozycje przy pomocy amunicji kasetowej.

W jednym się pomylili. Myśleli, że to oni będą zabijać. Tymczasem to oni będą zabijani – podkreśla muzułmanin na filmie.

Żyd i muzułmanin połączyli siły. "Za naszymi plecami chowają się ukraińskie kobiety i dzieci"

Po chwili obaj mężczyźni zaczynają się modlić. Wyznawca Islamu składa hołd Alllahowi. W tym samym czasie obywatel Izraela modli się po hebrajsku.

Jesteśmy tutaj, bo rozumiemy, że za naszymi plecami chowają się ukraińskie kobiety i dzieci. Walczymy przeciwko armii, która bestialsko morduje bezbronne osoby – wyjaśnia swoje motywacje autor filmu.

Obejrzyj także: Działania wojenne w Ukrainie. "Ofensywę ukraińską można ocenić jako sukces"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić