Złotoryja. Dziecko nagrywało, co robił 43-latek. Zadzwonili na policję

21

Kierowcę ze Złotoryi (woj. dolnośląskie) poważnie zaniepokoiło zachowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Zamiast jechać prawym pasem, zjeżdżał on na środek, a nawet lewą część jezdni. Świadek zaalarmował policję, a jego 9-letni syn zdobył ważne dowody.

Złotoryja. Dziecko nagrywało, co robił 43-latek. Zadzwonili na policję
Nieodpowiedzialny kierowca nie tylko nie trzymał się prawej strony jezdni, ale stwarzał zagrożenie, zjeżdżając na lewy pas (Policja Dolnośląska)

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w godzinach wieczornych. Zawiadomienie złożył inny kierowca, którego zaniepokoiło, że jadący przed nim pojazd zjeżdża na środek jezdni, a nawet zbliża się do lewej krawędzi. Zdarzało mu się także zajeżdżać drogę osobom jadącym z naprzeciwka.

Wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara więzienia

Autor zgłoszenia zatelefonował pod numer alarmowy 112 oraz zrelacjonował dyżurnemu z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi sytuację, której był świadkiem. W międzyczasie jego 9-letni syn – na prośbę ojca – rejestrował zachowanie drugiego kierowcy za pomocą telefonu komórkowego.

Dyżurny z KPP w Złotoryi przyjął zgłoszenie, a na miejsce wskazane przez rozmówcę udał się patrol. Funkcjonariusze zatrzymali opisany renault do kontroli drogowej. Gdy tylko otworzyły się drzwi od strony kierowcy, natychmiast poczuli wyraźny zapach alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierujący pojazdem 43-latek miał w organizmie aż 4 promile.

43-latek został przewieziony do KPP w Złotoryi do czasu wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia, jak doszło do sytuacji. Samochód, którym kierował, zabezpieczyła pomoc drogowa. Jak podaje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Zobacz też: Pijany podszedł do znaku drogowego. Niecodzienny wybryk nagrała świętokrzyska policja
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić