Zobaczyli go policjanci. Nie wahali się ani chwili

2

Policjanci z Cieszyna w czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony sprzęt wart ponad 2,2 tys. złotych. Podejrzany o przestępstwo mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, zanim pokrzywdzony zgłosił, że go okradziono. 33-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobaczyli go policjanci. Nie wahali się ani chwili
Policjanci zatrzymali złodzieja, zanim pokrzywdzony się zorientował, że go okradziono. (Policja)

Mundurowi z cieszyńskiej komendy w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na 33-latka na ulicy Zajęczej w Cieszynie (woj. śląskie). Funkcjonariusze, którzy do niedawna pełnili służbę jako dzielnicowi znali mężczyznę z podejmowanych wcześniej interwencji.

Wiedza i doświadczenie nakazywały im sprawdzić, skąd pochodzą nowe narzędzia budowlane, które 33-latek miał z sobą. Pilarka akumulatorowa, ładowarki, lampa i inne przedmioty, warte prawie 2,2 tys. zł w rękach osoby, która wielokrotnie była już karana za kradzieże.

- Po krótkiej rozmowie z funkcjonariuszami mieszkaniec Cieszyna przyznał, że elektronarzędzia, które niósł, ukradł z marketu budowlanego po to, by je odsprzedać i kupić alkohol - informuje KPP w Cieszynie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Policjanci ustalili skąd pochodzi skradziony sprzęt, nawiązali kontakt z przedstawicielem sklepu, który potwierdził, że przedmioty zostały wcześniej skradzione z terenu marketu. Kierownik sklepu był zaskoczony wiadomością policjantów, gdyż nie zauważono, że doszło do przestępstwa na terenie sklepu.

33-latek z Cieszyna został zatrzymany i przekazany w ręce umundurowanych policjantów w służbie. Mundurowi zabezpieczyli skradzione elektronarzędzia, które sprawca miał przy sobie i przekazali właścicielowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić