o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Żona ambasadora pobiła zamiatacza ulic. Miarka się przebrała

9
Podziel się

Belgijskie ministerstwo spraw zagranicznych odwołało "w trybie natychmiastowym" ambasadora w Korei Południowej. Żona dyplomaty miała uderzyć zamiatacza ulic w Seulu. Dwa miesiące wcześniej spoliczkowała pracownicę jednego ze sklepów odzieżowych.

Żona ambasadora pobiła zamiatacza ulic. Miarka się przebrała
Ambasador Peter Lescouhier został odwołany przez belgijskie MSZ. Jego żona miała pobić zamiatacza ulic (Instagram)
bESpGjcl

Minister spraw zagranicznych Belgii Sophie Wilmes poinformowała, że ambasador Peter Lescouhier "bezzwłocznie" wróci do kraju. Podkreśliła, że Bruksela "pragnie utrzymywać doskonałe stosunki z Seulem". Cieniem na relacjach między państwami kłaść się ma zachowanie żony belgijskiego dyplomaty.

Żona ambasadora uderzyła zamiatacza ulic. To kolejny incydent z jej udziałem

Do fizycznej konfrontacji z udziałem małżonki Petera Lescouhiera dojść miało w poniedziałek w jednym z parków w centrum Seulu. Jak podaje Yonhap News, między panią Xiang Xueqiu, a zamiataczem ulic wywiązała się bójka. Awanturę miało sprowokować "przypadkowe dotknięcie miotłą" stopy kobiety.

bESpGjcn

Podczas bijatyki pani Xiang została przewrócona na ziemię. Przewieziono ją do pobliskiego szpitala. Kilka godzin później na komendę policji zgłosił się zamiatacz ulic, który zeznał, że został przez kobietę spoliczkowany.

To kolejna bójka z udziałem małżonki belgijskiego ambasadora na przestrzeni ostatnich miesięcy. Pod koniec kwietnia pani Xiang spoliczkowała pracownicę butiku odzieżowego w Seulu. Została wcześniej oskarżona przez personel sklepu o kradzież ubrań.

bESpGjct

Spoliczkowała pracownicę sklepu. Uszło jej to na sucho

Postępowanie w sprawie pobicia pracownicy sklepu z ubraniami zostało umorzone przez koreańską prokuraturę. Pani Xiang skorzystała bowiem z przysługującego jej immunitetu dyplomatycznego. Zdarzenie wywołało oburzenie wśród koreańskich komentatorów. Podkreślono, że żona ambasadora powinna odpowiedzieć za swoje czyny.

Ministerstwo spraw zagranicznych Belgii zdecydowało niedawno o skróceniu kadencji Petera Lescouhiera. Ambasador miał wrócić do kraju w lipcu. Wygląda na to, że kolejny incydent z udziałem jego żony przyspieszył bieg zdarzeń.

Niestety ambasador Peter Lescouhier nie może już pełnić swojej funkcji we właściwy sposób – podkreśliła szefowa belgijskiego MSZ Sophie Wilmes.
bESpGjcu

Koreańskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało w sprawie tylko krótki komunikat. Podkreślono, że okoliczności zdarzenia "pozostają niejasne", a nadrzędnym celem jest "weryfikacja pojawiających się doniesień".

W razie potrzeby podejmiemy odpowiednie działania we współpracy z rządowymi agencjami – dodano.

Obejrzyj także: Polska wydala dyplomatów Rosji. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać

bESpGjcv
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpGjcO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Pasztet
4 miesiące temu
ona trenuje punchdown, jest lekko spięta przed zawodami w Plewiskach no i widać mocne zaangażowanie bo nagrody są wysokie i jeszcze sponsorzy...
spokojnyale.....
5 miesięcy temu
Wszędzie zdarza się taka franca co to zatruje życie innym. U nas to dopiero tego tałatajstwa jest! Na miejscu tego Belga przegonił bym taką francę na cztery wiatry.
joko
5 miesięcy temu
Kij ma dwa końce,poczekamy będzie halo.
bESpGjcP
fr.
5 miesięcy temu
Xiang to chińskie nazwisko, a nie koreańskie.
dhx
5 miesięcy temu
Czyli politykier może kogoś pobić, a i rak go nikt nie oskarży, bo chroni go immunitet? Przecież politykierzy są od zarządzania, a nie bawienia się w Bogów.
qwerty
5 miesięcy temu
Belgia to w większości rasisci
CNNNC
5 miesięcy temu
Kierowca odpowiada za zachowanie pasazerow i za ladunek
Polka
5 miesięcy temu
zobaczymy kiedy pani konsul na Ukrainie spoliczkuje Polaków tam mieszkających ? oczywiscie nie wskaże jaka pani konsul i jakiego kraju
aka
5 miesięcy temu
Pewno Pan dyplomata dostal nie raz po glowie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić