Ból głowy na Wszystkich Świętych? Chemiczka wyjaśnia przyczynę

5

Jeśli we Wszystkich Świętych boli cię głowa, to przyczyna może być bardzo prozaiczna i niezwiązana z emocjami, jakie towarzyszą temu dniu. Chemiczka z Instagrama wyjaśnia, co dzieje się na cmentarzach 1 listopada.

Ból głowy na Wszystkich Świętych? Chemiczka wyjaśnia przyczynę
Ból głowy we Wszystkich Świętych. (Getty Images,)

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień, w którym odwiedzamy groby najbliższych. Bardzo często wiąże się to z wielkim stresem i smutkiem, a co za tym idzie, z pogorszonym samopoczuciem.

Ból głowy we Wszystkich Świętych

Jednak jeśli tego dnia zbyt mocno boli głowa, powody mogą być nie tylko psychiczne, ale także fizyczne. Na cmentarzach palonych jest tysiące świec i zniczy, które przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia. Chemiczka z Instagrama wyjaśniła, o co dokładnie chodzi.

Chemiczka Sylwia Panek prowadzi na Instagramie profil @wzdrowymdomu. Często w swoich postach udziela porad dotyczących ekologicznego sprzątania, wyjaśnia, co znajduje się w środkach czyszczących lub ostrzega przed szkodliwymi produktami. Kilka dni temu wytłumaczyła, dlaczego wiele osób narzeka na ból głowy we Wszystkich Świętych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trwa obława za Grzegorzem Borysem. Wielka akcja służb w Gdyni
Dlaczego tak się działo? Ponieważ większość dostępnych w sklepach świec to świece parafinowe (parafina otrzymywana jest z ropy naftowej). Spala się ona uwalniając do powietrza substancje, które je zanieczyszczają, między innymi toluen i benzen - wyjaśnia.

To właśnie te substancje chemiczne sprawiają, że zaczyna boleć nas głowa. Spalane w dużych ilościach doprowadzają do znacznego zanieczyszczenia powietrza. Aby zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom, warto ograniczyć wizyty na cmentarzach i nie zabierać tam małych dzieci.

Warto także zrezygnować z dużej liczby zniczy. Zamiast nich można także wybrać naturalne świece, których spalanie nie będzie miało tak negatywnych skutków.

Z kolei jeśli zostawiacie na grobach znicze to lepiej postawić na jakość, a nie na ilość. Zamiast świec parafinowych postawmy na świece z wosku pszczelego, sojowe lub rzepakowe. A zamiast plastikowych kwiatów wybierzmy wrzos, chryzantemę lub inne naturalne wieńce i ozdoby - napisała Sylwia na Instagramie.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić