Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Dziecko żyło pół godziny. Lekarka: "Kaju Godek, możesz być z siebie dumna"

452
Podziel się:

Matce pękała skóra, dziecko ze zniekształconą główką zmarło po półgodzinie życia. Ginekolog-położnik opisała w internecie historię kobiety zmuszonej do porodu śmiertelnie chorego dziecka. "Kaju Godek, możesz być z siebie dumna" - skomentowała gorzko.

Dziecko żyło pół godziny. Lekarka: "Kaju Godek, możesz być z siebie dumna"
Smutna historia matki chorego dziecka. Lekarka zwróciła się do Kai Godek (Facebook, Instagram)

"Cały jej świat rozpadł się". Lekarka prowadząca na Instagramie profil "Położnik bez lukru" opowiedziała historię kobiety, która w 18. tygodniu ciąży dowiedziała się o wadzie letalnej płodu. Według prognoz dziecko miało umrzeć w czasie porodu lub krótko po nim.

Wspaniałomyślny TK odebrał Jej szansę na zakończenie ciąży. A nie każda kobieta ma w sobie siłę i zasoby finansowe na wyjazd za granicę. Była silna i dumna. Powiedziała, że da radę. Urodzi i pochowa dziecko – relacjonuje lekarka.

Ciężarna przyjeżdżała na wizyty kontrolne co dwa tygodnie. Wada płodu uniemożliwiała mu połykanie płynu owodniowego. Narastało wielowodzie, czyli sytuacja, w której organizm matki produkuje za dużo wód płodowych. Przez to pacjentce pękała skóra na brzuchu. Na poród ciężarna pojechała do szpitala w innym mieście, gdzie było miejsce w hospicjum.

Poród był bardzo traumatyczny. Obwód zniekształconej główki miał 39 cm [obwód główki noworodka powinien wynosić 34-35 cm – przyp. red.]. Długi drugi okres porodu, nacięcie krocza, krwotok, przetaczanie krwi. Synek zmarł po 30 minutach. Kaju Godek, możesz być z siebie dumna – skwitowała gorzko lekarka.

Na wizytę kontrolną 14 dni po porodzie przyszedł "cień kobiety". Oprócz traumy psychicznej pacjentka cierpiała z powodu rany krocza, którą lekarze zaszyli z pomocą nieodpowiednich nici, "zupełnie wbrew anatomii. Ohydnie. Niechlujnie. Dramatycznie krzywo".

Spytała, dlaczego ma 2 dziurę obok wejścia do pochwy? Z tej dziurki (odcinek 2 cm) wyciągnęłam po 14 dniach... 12 pełnych szwów chirurgicznych z węzłami. (...) Na studiach uczy się cyklu Krebsa ale nikt nie uczy jak szyć, czym szyć dany rodzaj rany, kiedy zdjąć szwy, jak leczyć rany powikłane... – podsumowała lekarka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(452)
Fxx
9 miesięcy temu
Lepiej, jak się urodziło i zmarło niż byłoby rozszarpane. Miałem podobnie i lepiej być nie mogło. A teraz poproszę o pomyje na głowę.
maxx
9 miesięcy temu
a to tylko nie Godek powinna byc z siebie dumna jej poplecznicy z PiS ktorzy daja jej poparcie ...caly katolicki kosciol ktory popiera jej projekty ...wszystkich polakow wybierajacych PiS ...wszystkich do piekla !!
Gosia
10 miesięcy temu
Sądząc po większości komentarzy atakujących Kaję Godek można wywnioskować, że komentarze te piszą totalne głąby, które nie potrafią przeczytać prostego tekstu ze zrozumieniem, o wyciąganiu logicznych wniosków nie wspomnę. Do szkoły nieuki, za moich czasów mielibyście problem z zaliczeniem 5 klasy SP.
uprzykracz
11 miesięcy temu
Tę pseudolekarkę powinni wywalić na zbity pysk ze szpitala i zamknąć w więzieniu. Powyżej 35cm obwodu główki i powyżej 4,5kg masy ciała noworodka poród wyłącznie przez cesarskie cięcie, zbyt duża szansa na śmierć dziecka lub uszkodzenie matki. Rozmawiałem ostatnio godzinę na porodówce na Słowacji, gdzie żona zmuszona była urodzić (kwarantanna nas zastała). Wiem, że takie są normy w całej Europie. Ale w niektórych dzikich krajach jak Albania, Bułgaria, Rumunia czy Polska jak nie zapłacić to możesz nawet zdechnąć na sali porodowej, bo nikogo nie interesujesz.
Jacek
11 miesięcy temu
A po co miało się urodzić u umrzeć? Fajniej byłoby je poćwiartować i wywalić na śmietnik. Pani doktor byłaby z się i dumna
Ciemny lud
11 miesięcy temu
Kaja Głodek robi to dla kasy. Bo gdyby to robiła z przekonania, nie brałaby za swoje działania pieniędzy. No ale ktoś musi się opiekować jej dziećmi, jak mama robi karierę. Opieka nad dziećmi a zwłaszcza niepełnosprawnymi kosztuje. Buziak na dobranoc wystarczy.To jest prawdziwa matczyna miłość wg Głodek.
TFilip
11 miesięcy temu
Rozumiem, że chcecie mordować nienarodzone dzieci, ale nauczcie się lepiej wykonywać zabiegi chirurgiczne.
Amen w temaci...
11 miesięcy temu
Ale ginekolog spieprzyła sprawę.... razem z położną ...aż przykro czytać ...maleństwu - wieczny odpoczynek !
ocelot
11 miesięcy temu
Ciekawe czy gdyby Kaja Godek sama urodziła pięcioraczki skrajnie uszkodzone np.z mikrocefalią czyli główkami maleńkimi jak morelki,a w dodatku z bezoczem, bez nosów i bez uszu to zmieniłaby swoje poglądy czy nie? A może tę groteskową dziwaczkę kręcą i rajcują takie noworodki-monstra?
lazania
11 miesięcy temu
To narzekanie na prawo czy umiejętności i wiedzę naszej "słuzby zdrowia" ?
RTV
11 miesięcy temu
Godek interesuje tylko forsa i zaistnienie w mediach!
Zażenowana
11 miesięcy temu
A to przepraszam bardzo, Kaja Godek winna jest temu że jakiś bęcwał lekarz źle zszył ranę krocza? Tak czy siak musiałaby urodzić, czy po zabiciu tego dziecka w ramach tzw. aborcji czy naturalnie. Poza tym zawsze można było zrobić cesarskie cięcie - to pretensje proszę kierować do placówki i lekarza prowadzącego poród a nie do Kai Godek.
Ignorancja
11 miesięcy temu
Czytam i nie wierzę. Chcecie edukacji seksualnej a nie wiecie, że od dojrzewania jesteście płodni i możecie przekazać życie drugiej istocie i za to życie jesteście odpowiedzialni?!
ocelot
11 miesięcy temu
Rodzenie płodów-monstrów niezdolnych do życia, takich jak w tym przypadku zupełnie nie ma sensu. Koniecznie trzeba było tą patologiczną ciążę przerwać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić