Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. JKY
|

Hanna Gronkiewicz-Waltz z koleżanką. Nie zgadniecie, kto to jest

148
Podziel się:

Choć może wydawać się to zaskakujące, to Hanna Gronkiewicz-Waltz i była posłanka PiS doskonale się znają. Obecnie należą do przeciwnych obozów politycznych. Jednak była prezydent Warszawy dosyć ciepło wspomina dawną koleżankę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z koleżanką. Nie zgadniecie, kto to jest
Pawłowicz i Gronkiewicz-Waltz znają się bardzo długo. (Twitter.com)

Obie kobiety doskonale znają się ze względu pracę w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych Uniwersytetu Warszawskiego. Gronkiewicz-Waltz i Pawłowicz dzieliły pokój przez blisko 35 lat. Nic dziwnego, że dobrze się znają.

Szczera koleżanka z uczelni

Co prawda drogi zawodowe obu kobiet już dawno się rozeszły, ale do tej pory obie mówią o sobie w pozytywnym kontekście. "Krystyna była jak my wszyscy na uczelni, ubierała się zwyczajnie, jak każda z nas, nie była snobką" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w "Fakcie". Co ciekawe, byłą prezydent Warszawy nie szokują ostre niekiedy wypowiedzi dawnej koleżanki, ponieważ Pawłowicz zawsze była w swoich poglądach radykalna.

Gronkiewicz-Waltz uważa, że w ostatnich latach Pawłowicz wyostrzyła swój język ze względu na to, że nie pracuje już ze studentami. Jest zaskoczona jedynie tym, że od niedawna była posłanka PiS manifestuje swoją wiarę. W przeszłości miała należeć do osób "przeciętnie religijnych".

Na pytanie o to, czy Krystyna Pawłowicz może się zmienić z powodu dużych pieniędzy, jakie zarabiała i nadal zarabia, Gronkiewicz-Waltz nie ma wątpliwości:

Nie sądzę. Krysia zawsze dobrze zarabiała. Chociaż na uczelni zarobki nie były wysokie, to można było dorobić przy różnych projektach. Zawsze umiała sobie poradzić.

Jeśli chodzi o obecne zarobki Pawłowicz, to na pewno robią one wrażenie. Przede wszystkim jako sędzia TK ma pensję w wysokości około 23 tysięcy złotych, do tego należy oddać nagrody jubileuszowe, dodatek stażowy oraz emeryturę (sięgającą 5 tysięcy złotych).

Od czasu wyroku TK ws. aborcji, Pawłowicz ma zapewnioną ochronę, której koszt wynosi około 10 tysięcy złotych tygodniowo. Była posłanka ma zatem zapewnione luksusowe życie, które dalekie jest od tego, jakie prowadzi typowy polski emeryt.

Zobacz także: Dr Karauda: smog jest alergenem samym w sobie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(148)
bewu
2 lata temu
zastanawiam się, jak Gronkiewicz Waltz mogła być wykładowcą akademickim, kiedy nie potrafi wyraźnie wypowiedzieć jednego zrozumiałego i składnego zdania ?
edi52
2 lata temu
A ja myślałem,że to jej chrześnica ,którą zatrudniła po znajomości w ZTM w Warszawie /jak była jeszcze "bufetową" Warszawy "z pensją 10 tys.Ale się pomyliłem.
No cóż
2 lata temu
Krycha zawsze była najpiękniejsza ...
Alna
2 lata temu
Krystyna Gomułka ?
Von Graf
2 lata temu
Puszcie prawdę! To HAJKA GRUNDBAUM!!!!!!!!! Nie Hanna G. W.
ani po ani pi...
2 lata temu
To kolejny przykład na to, że tak naprawdę to jedna klika, a przepychanki słowne są pod publiczkę
Kryśka
2 lata temu
Jedno oko na Maroko drugie na Krym...
GGGGGGG
2 lata temu
Ja bym się do niej nie przyznał.
emeryt
2 lata temu
Dlatego może się obżerać za pieniądze biednych emerytów............
czytelnik
2 lata temu
Nie wiem po co Pawłowicz ochrona jej i tak nie będzie chciał ktokolwiek tknąć jak prezesa
Teresa
2 lata temu
Pani Haniu! Mieszkać z czymś takim? Nie ma Pani kaca moralnego?
TTTFFFFUUU!!!...
2 lata temu
Oby Pawłowicz odsiedziała w pierdlu za to co zrobiła. I całą kasę, którą na nią płacimy żeby oddała jeszcze zanim odejdzie z tego świata.
>><<
2 lata temu
Pani Gronkiewicz za czasów Wałęsy była bardziej pobożna od pewnego Ojca z Torunia...Przed podjęciem każdej decyzji musiała się pomodlić w kaplicy. (!) Ludzie się zmieniają . Tylko tu zmieniła się HGW a nie Pawłowicz
Potwory i Spó...
2 lata temu
Krychiszcze Odpałowicz nie popełni raczej samobójstwa. Taki świat... Gdyby jednak postanowiła nas na zawsze opuścić własnym sumptem będę bił jej brawo za trafną decyzję do utraty czucia w rękach. Warto mieć marzenia. Przyznacie?:)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić