Liczba czerwonych róż w bukiecie ma znaczenie. Sprawdź, by nie zrobić gafy w walentynki

6

14 lutego to święto zakochanych, czyli walentynki. Czy wiesz, że nie tylko kolor podarowanych kwiatów tego dnia ma znaczenie, ale także ich liczba? Za pomocą czerwonych róż w bukiecie możesz wyznać kobiecie to, co do niej czujesz.

Liczba czerwonych róż w bukiecie ma znaczenie. Sprawdź, by nie zrobić gafy w walentynki
Kwiaciarnia "Dzika róża" z Lublina na swoim kanale na TikToku wyjaśnia, ile róż powinieneś podarować ukochanej jeśli chcesz wyznać jej miłość (TikTok)

Jak co roku 14 lutego przypadają walentynki. Nazwa pochodzi od biskupa św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

W Polsce obchodzenie walentynek zdobyło popularność dopiero w latach 90. XX wieku. Jednym z najpopularniejszych zwyczajów w tym dniu stało się m.in. dawanie kobietom kwiatów. Najlepiej sprawdzą się oczywiście czerwone róże, które kojarzą się z miłością i namiętnością.

Liczba róż w bukiecie ma znaczenie

Nie bez znaczenia jest jednak liczba kwiatów w bukiecie. Kwiaciarnia "Dzika róża" z Lublina na swoim kanale na TikToku wyjaśnia, ile róż powinieneś podarować ukochanej, jeśli chcesz wyznać jej miłość, a ile, gdy chcesz ją za coś przeprosić.

  • 1 czerwona róża - miłość od pierwszego wejrzenia
  • 3 czerwone róże - kocham cię
  • 7 czerwonych róż - jestem tobą zauroczony
  • 9 czerwonych róż - bądźmy razem na zawsze
  • 10 czerwonych róż - jesteś idealna
  • 13 czerwonych róż - jestem twoim tajemniczym wielbicielem
  • 15 czerwonych róż - przepraszam
  • 20 czerwonych róż - moje uczucie jest szczere
  • 108 czerwonych róż - wyjdziesz za mnie

Pamiętaj, że oprócz czerwonych róż w walentynki możesz wybrać dla swojej ukochanej także białe róże, które symbolizują wierność, niewinność i czystość. Dobrym wyborem będą również goździki, ale tylko w kolorze czerwonym lub białym.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: "Lex Czarnek" w rękach prezydenta. Szumilas: To daje nadzieję
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić