oprac. Katarzyna Pawlicka| 

Na TikToku pokazała spektakularną przemianę. Nałożyła tylko makijaż

59

Fabiola Baglieri jest Włoszką, która doczekała się ponad 72 milionów polubień na TikToku. Niemal każdego dnia udowadnia, że makijaż może zmienić niemal wszystko, a jej metamorfozy robią furorę.

Na TikToku pokazała spektakularną przemianę. Nałożyła tylko makijaż
Fabiola Baglieri jest królową metamorfoz (Instagram)

Jeszcze kilka lat temu w internecie królowały idealnie wyretuszowane zdjęcia. Nastolatki, by upodobnić się do swoich ideałów, nakładały grubą warstwę makijażu, a do tego stosowały filtry i programy do obróbki graficznej. Gdy Ewa Grzelakowska-Kostoglu, znana jako Red Lipstick Monster, pokazywała się na początku swojej kariery bez makijażu (by stopniowo nakładać go przed kamerą), w sieci pojawiało się mnóstwo nienawistnych komentarzy.

TikTok, który jest platformą popularną zwłaszcza wśród młodzieży, odwrócił ten trend. Dzisiaj nikogo nie dziwią już profile pokazujące, że ludzka skóra nie jest idealna. Także dziewczyny zajmujące się zawodowo makijażem lub aspirujące do tego uświadamiają swoim odbiorcom, że zmarszczki, krostki czy inne "defekty" to całkowicie normalne i naturalne zjawisko. Pokazują też, że make up może całkowicie odmienić człowieka.

Oszałamiające metamorfozy

Jedną z najpopularniejszych królowych takich metamorfoz jest wspomniana Fabiola Baglieri. TikTokerka ma zaledwie 17 lat, ale jej makijaże naprawę robią wielkie wrażenie. Świadczyć o tym może ogromna liczba odsłon – niektóre filmiki Włoszki obejrzało ponad milion użytkowników.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Fabiola ma gęste brwi i duże, nieco wyłupiaste oczy. 17-latka nie widzi żadnego problemu w tym, by pokazywać się bez grama makijażu na twarzy. Chętnie robi też do kamery głupie miny i nie obawia się tego, że wygląda wówczas niekorzystnie. Za to po nałożeniu makijażu młodziutka Włoszka prezentuje się jak gwiazda na czerwonym dywanie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jednak Baglieri potrafi się także oszpecić. Za pomocą makijażu oraz kilku gadżetów, takich jak np. sztuczna grzywka, nastolatka jest w stanie wiarygodnie się postarzyć. Efekt jest jeszcze lepszy dzięki zdolnościom aktorskim Fabioli. Swoje umiejętności ćwiczy także na chłopaku.

Trzeba przyznać, że takich metamorfoz nie powstydziłby się niejeden profesjonalny charakteryzator. Pokazywanie twarzy przed makijażem i po nim jest jednym z najpopularniejszych trendów na TikToku.

Wśród osób, które nagrywają tego typu filmiki, są także Polki, m.in. Sandra Wójtowicz. Najpopularniejszych twórców na TikToku potrafi śledzić nawet kilkadziesiąt milionów internautów. Eksperci uważają, że ta platforma jest przyszłością internetu.

Zobacz także: Skuteczne czyszczenie białych butów. Nie potrzebujesz drogiej chemii
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić