aktualizacja 

Niebezpieczny trend z TikToka. Chciały upodobnić się do Meghan Markle

49

Meghan Markle jest prawdziwą ikoną stylu. Nic dziwnego, że stanowi inspirację dla wielu młodych kobiet, które próbują upodobnić się do żony księcia Harry'ego. Nie zawsze kończy się to dobrze – w serwisie TikTok pojawił się groźny dla zdrowia trend urodowy.

Niebezpieczny trend z TikToka. Chciały upodobnić się do Meghan Markle
Młode kobiety próbują upodobnić się do żony księcia Harry'ego. Nie zawsze niesie to za sobą pozytywne skutki... (Getty Images, TikTok)

Charakterystyczną ozdobę Meghan Markle stanowią piegi. Kobiety, których natura nimi nie obdarzyła, próbują uzyskać efekt za pomocą henny, a nawet – czarnego tuszu do tatuowania.

Były czasy, kiedy ludzie próbowali ukrywać swoje piegi, ale teraz ludzie naprawdę ich pragną, a ten efekt wywołała Meghan Markle – zauważyła Sian Dellar, specjalistka od makijażu (Mirror).

TikTok. Eksperci biją na alarm, ten trend kończy się źle

Jak podaje Mirror, wiele prób samodzielnego wykonania u siebie piegów skończyło się poważnymi problemami zdrowotnymi. Tiktokerki, które zdecydowały się na wykonanie sobie na twarzy tatuażu, często zapominały o podstawowych zasadach higieny. Przed zabiegiem nie sterylizowały igieł, co mogło skończyć się dla nich m.in. zarażeniem wirusem HIV.

Nie radzę tatuować sobie piegów. (...) Artyści tatuatorzy muszą posiadać licencję, a tatuaże robione metodą "zrób to sam" stwarzają realne ryzyko zarażenia się wirusem HIV lub zapaleniem wątroby – podkreślała Laura Kay, wizażystka z Londynu (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Lilibet Diana Mountbatten-Windsor. Co oznacza imię córki księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Jedną z osób, które próbowały zrobić sobie piegi "domową metodą", była Tilly Whitfield. Gwiazda australijskiej edycji "Big Brothera" w konsekwencji tatuowania tymczasowo straciła wzrok, a na jej twarzy pozostały widoczne blizny po oparzeniach.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić