Tylko nieliczni to zauważą. Trudny test na spostrzegawczość

83

Wiele testów na spostrzegawczość potrafi przechytrzyć nasz wzrok. Priyanka Banubakode, która pracuje w agencji marketingu cyfrowego, chętnie dzieli się w sieci z obserwatorami tego typu internetowymi memami oraz zagadkami. Tym razem pokazała ciekawą grafikę, która wymaga od użytkownika wytężenia wzroku. Zadaniem jest dostrzec jak najwięcej cyfr. Sprawdź, czy dasz sobie z tym radę.

Tylko nieliczni to zauważą. Trudny test na spostrzegawczość
Ile widzisz cyfr? (Twitter)

Trudny test na spostrzegawczość. Ile widzisz cyfr?

W sieci nie brakuje kreatywnych testów i zagadek na spostrzegawczość. Wymagają od osób próbujących je rozwiązać sokolego wzroku i tylko z pozoru są proste. Wszyscy lubią takie testy, ponieważ mogą się sprawdzić. Jest to świetna forma stymulacji naszego mózgu. Zabawa wymusza bowiem skupienie wzroku i odróżnienie na pierwszy rzut oka niewidocznych zmian. 

Takie testy są zaprojektowane w sposób, który ma przechytrzyć nasze zdolności poznawcze. Kolory czy sposób prezentacji pokazują, jak łatwo można nabrać nasze oczy. Nielicznym udaje się rozwiązać testy bez problemu. Tym razem Priyanka Banubakode podzieliła się na Twitterze ciekawą zagadką. 

Na rysunku widnieje koło, w którym dominują czarne wzory. Są stworzone w taki sposób, by trudno było się na nich skupić. Wewnątrz ukryte są cyfry w nieco innym odcieniu. Trudność polega a tym, że im dalej od środka koła, tym trudniej dostrzec cyfry. Warto sprawdzić się samodzielnie i nie patrzeć w odpowiedzi. Ile cyfr widzisz? Rozwiązanie zamieszczamy poniżej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trudna zagadka. Internauci próbują swoich sił

Wielu komentujących starało się rozwiązać zagadkę. Niektórzy widzieli 5, a inni 6 cyfr. Poprawnym rozwiązaniem jest jednak 7. Cyfry 3, 4, 5, 2, 8, 3, 9 układają się w kolejności od lewej do prawej. Szczególnie dostrzeżenie początkowej trójki i kończącej ciąg dziewiątki jest niezwykle trudne. Wiele osób nie potrafiło ich zauważyć. Innym popularnym błędem jest w tym przypadku mylenie trójki z ósemką, gdyż mogą wydawać się do siebie podobne przy takim układzie odcieni.

Zobacz także: Zagadka rozwiązana. "Kosmiczny taniec" w centrum Drogi Mlecznej
Autor: OSK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić