aktualizacja 

Szuka pracowników. Stawia jeden warunek. Tym wywołał burzę

92

Walter Parsons prowadzi własny biznes. Amerykanin miał jednak spory problem z nowo zatrudnianymi pracownikami. Długo nie mógł znaleźć nikogo kompetentnego. Zirytował się do tego stopnia, że postanowił dać wyraz swoim emocjom w wystawionym ogłoszeniu. To hit internetu.

Szuka pracowników. Stawia jeden warunek. Tym wywołał burzę
Postanowił znaleźć nowych pracowników. Postawił jeden, ale bardzo zaskakujący warunek (KHOU TV, Pets Gone Wild Resort)

Jak informuje "New York Post", Walter Parsons jest właścicielem Pets Gone Wild Resort. Firma mieści się w Pasadenie w stanie Teksas, a z jej usług korzystają osoby potrzebujące opieki lub innego wsparcia dla swoich zwierząt domowych.

Ogłoszenie o pracę hitem sieci. Pracodawca miał dość

Walter Parsons już wcześniej uskarżał się na niekompetencję zatrudnianych przez siebie pracowników. Teksański biznesmen stracił cierpliwość po tym, gdy jeden z kandydatów nie przetrwał nawet trzech dni.

Staramy się selekcjonować osoby, które tu przychodzą. W zeszłym tygodniu zatrudniliśmy jedną, która przetrwała tylko trzy dni – uskarżał się Walter Parsons w rozmowie z dziennikarzami kanału KHOU 11.

W końcu biznesmen postanowił wywiesić baner z informacją, że szuka pracowników. Jednak treść okazała się na tyle zaskakująca, że Parsonsem zainteresowały się media w całym kraju. Powód? Ogłosił on, że szuka osób, które "nie są głupie".

Teraz zatrudniamy ludzi, którzy nie są głupi — głosi baner wywieszony przez Waltera Parsonsa.

Nie wszystkim spodobała się taka forma szukania nowych pracowników. Wielu mieszkańców Pasadeny podzieliło się w mediach opinią, iż niegdysiejsi kandydaci do pracy u autora ogłoszenia mogą poczuć się urażeni i poniżeni.

Co to oznacza dla poprzednich pracowników? "Och, uważamy, że jesteś głupi, więc próbujemy zatrudnić kogoś, kto naszym zdaniem jest mądrzejszy od ciebie". Fakt, że ośmielili się wywiesić coś takiego, jest obrzydliwy, niesmaczny i nieprofesjonalny — mówił jeden z sąsiadów, cytowany przez "New York Post".
Zobacz także: Odmowa urlopu. Kiedy pracodawca może tak zrobić? Ekspert wyjaśnia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić