Takie plamy na majtkach są zupełnie normalne. Lekarz wyjaśnia

546

Nieestetycznie odbarwione majtki były do tej pory powodem do wstydu milionów kobiet. Okazuje się, że przyczyna powstawania jasnych śladów jest zupełnie naturalna. Internautki dziękują ekspertowi za przełamanie tabu.

Takie plamy na majtkach są zupełnie normalne. Lekarz wyjaśnia
Zdjęcie odbarwionych majtek wywołało w sieci burzę

Każda kobieta to zna. Piękna bielizna po kilku założeniach staje się lekko rozjaśniona w kroku. Można by pomyśleć, że temat dotyczy tylko osób, które nie dbają o higienę lub za rzadko robią pranie. Tymczasem okazuje się, że przyczyna wytartych śladów jest zupełnie naturalna i wynika z czystej, kobiecej fizjologii.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zdjęcie wytartych majtek wywołało gorącą dyskusję

Londyńskie Muzeum Waginy dodało w ostatnim czasie na swoim Facebooku niepozorne zdjęcie. Zwykłe, bawełniane figi, miały w kroku rozjaśniony ślad. Pod fotografią pojawiło się półtora tysiąca komentarzy.

Kobiety dzieliły się poczuciem wstydu i zażenowania, które im towarzyszyły, gdy ktoś bliski widział ich “poplamioną” bieliznę:

"Dziękuję za to wyjaśnienie, bardzo wstydziłam się, że moje majtki tak wyglądają", "Mój chłopak pytał mnie, czy wybielam bieliznę", "Widziałam nagranie w Internecie, na którym widać, jak chłopak wyśmiewa odbarwiona bieliznę swojej partnerki".

Post został udostępniony kilkanaście tysięcy razy, co sygnalizuje, jak wiele kobiet zmagało się z tym problemem i wstydziło się zapytać lekarza.

Lekarz wyjaśnia

Do fotografii majtek został dołączony komentarz eksperta, który rozwiewa wszelkie wątpliwości. Takie odbarwiania są zupełnie normalne:

- Czy widzisz jasne plamki na ciemnej bieliźnie? To normalne! Pochwa jest kwaśna i ma pH 3.8-4.5 – wystarczająco kwaśne, aby wybielić tkaninę. To nie są plamki z krwi ani upławów – materiał został wybielony przez doskonale zdrową pochwę.

Ginekolodzy apelują, żeby wszelkie wątpliwości związane z wydzieliną z pochwy konsultować ze specjalistą. Zmiany w kolorze lub zapachu śluzu mogą sugerować poważne problemy zdrowotne.

Zobacz także: Koronawirus u dzieci. Sensacja w badaniach nad odpornością
Autor: KBK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić