Dostała wysoki mandat. Jej reakcja odjęła mowę policji

55

Mieszkanka Iławy otrzymała mandat za zbyt szybka jazdę od policjanta, a potem sama mu za to podziękowała. Do komisariatu iławskiej drogówki trafił list, który mocno zaskoczył mundurowych.

Dostała wysoki mandat. Jej reakcja odjęła mowę policji
Dostała mandat, tak podziękowała policjantom (Adobe Stock)

Tego typu sytuacje w drogówce nie zdarzają się specjalnie często. Dlatego miny policjantów, w ręce których trafiło podziękowanie od zatrzymanej wcześniej przez nich kobiety musiały mówić wiele.

A wszystko za sprawą mieszkanki Iławy, która zdecydowała się w nietypowy sposób wyrazić uznanie dla pracy funkcjonariuszy z drogówki.

Kobieta została wcześniej zatrzymana za przekroczenie dozwolonej prędkości i ukarana mandatem przez policjanta. Po tym niezbyt miłym dla jej portfela spotkaniu zdecydowała się napisać list, który dostarczyła do komisariatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem

I choć kara pieniężna jaka musiała ponieść kierująca pojazdem była dotkliwa dla jej portfela, kobieta nie czuła złości na funkcjonariusza, który wystawił mandat.

Pomimo, że zasłużony mandat wcale nie mam złego humoru. Jemu należy się order za uprzejmość do obywateli. To jest bardzo dobry policjant - napisała w wiadomości wymieniając nazwisko policjanta.

Jej wiadomość wprawiła w dobry nastrój funkcjonariuszy. Tak skomentowali gest zatrzymanej kobiety:

Dziękujemy bardzo za zrozumienie. Bo wszyscy wiemy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu iławskiego. Wykonują swoje obowiązki zawsze zgodnie z zasadami wzajemnego poszanowania nie oczekując za swoją służbę podziękowań. Jednak miłe słowo pomimo wcześniejszego ukarania zawsze motywuje do dalszego działania, niesienia pomocy i dbania o wspólne bezpieczeństwo.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić