Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Drakońskie kary dla kierowców. Wyciekły ważne informacje

95
Podziel się:

Już za chwilę, już za moment wejdzie w życie taryfikator mandatów 2022. Ile piraci drogowi będą płacić za przekroczenie prędkości? RMF FM podaje szczegóły.

Drakońskie kary dla kierowców. Wyciekły ważne informacje
Kontrola drogowa (Wikimedia)

13 grudnia prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją Prawa o ruchu drogowym. W związku z tym podwyższone zostaną kary za wykroczenia na drogach. Nowy taryfikator wejdzie w życie już 1 stycznia 2022 roku.

Sąd będzie mógł nałożyć nawet 30 tys. zł grzywny. Policjant zostanie natomiast upoważniony do wystawiania mandatów w wysokości do 5 tys. zł.

Lada dzień mają zostać opublikowane wszystkie szczegóły. Póki co nieoficjalnymi ustaleniami podzieliło się RMF FM.

Mandaty za przekroczenie prędkości. Oto nowe stawki

Najniższy mandat za przekroczenie prędkości pozostanie bez zmian. 50 złotych zapłaci każda osoba, która przekroczy dopuszczalną prędkość o nie więcej niż 10 km/h. Jakie kary będą nakładane w przypadku poważniejszych wykroczeń?

  • 11-15 km/h - 100 zł
  • 16-20 km/h - 200 zł
  • 21-25 km/h - 300 zł
  • 26-30 km/h - 400 zł
  • ponad 30 km/h - 800 zł
  • ponad 40 km/h - 1000 zł
  • ponad 50 km/h - 1500 zł
  • ponad 60 km/h - 2000 zł
  • ponad 70km/h - 2500 zł.

Przy jeszcze większym przekroczeniu prędkości policjant może skierować sprawę do sądu. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że od 1 stycznia wzrośnie mandat za rozmowę przez telefon w trakcie jazdy. Policja będzie mogła wystawić mandat sięgający nawet 500 zł!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
qwe
6 miesięcy temu
W sumie - nie przekraczasz przepisów - nie płacisz. Ale, czy ograniczenia prędkości są wprowadzane sensownie, wie każdy kierowca. Wielu to stwierdzenie zgorszy, ale to u nas normalne - myślący zrozumieją. Inną kwestią, która jest przemilczana jest kultura jazdy, która u nas wygląda coraz gorzej. Wciskanie się "po masce" samochodu na sąsiednim pasie, często bez kierunkowskazu to norma. Dzisiejsze kursy na prawo jazdy uczą... zdawania egzaminu, a nie bezpiecznej jazdy. Przerabiałem to niedawno, gdy zacząłem jeździć ze świeżo upieczonym kierowcą i ręce mi opadały, słysząc "tego mi nie mówili". A chodziło o praktyczne nawyki, a nie jakieś wybryki wyobraźni. Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, to kolejny niedostrzegany przekręt. Nie jestem przeciwny nowym mandatom, choć... będzie ciężko. ;) P.S. Dla wszechwiedzących - nie spowodowałem wypadku, jeżdżę b. dużo, codziennie, od ponad 40 lat. ;)
Janek
6 miesięcy temu
Teraz dopiero będą brać łapówki.znies wszelaki immunitet.
Gruby🙀
6 miesięcy temu
To nie poprawi sytuacji na drogach.Jedynie powiększy liczbę piratów drogowych... Teraz za to policjant za byle co będzie mógł więcej kasy i punktów wlepić.Niedługo policja dostanie z powrotem takie prawa jak za komuny.Bardzo szybko ten ustrój do nas powraca pod inną nazwą zamaskowaną przez pis.Z tą różnicą że do złodziei dołączył jeszcze kościół,więc nikt już nie broni zwykłych ludzi...
Anty PiS
6 miesięcy temu
Zacznijcie może od siebie pały jedne Tak żądzicie że kasy niema państwo wiecej trzeba kraść skorumpowane państwo z tekturowej dykty
1234
6 miesięcy temu
Zróbmy na złość rządzącym i jezidzijmy przepisowo.
Panasewicz
6 miesięcy temu
Mandaty można podnieść bo są kierowcy ignorujący np.predkosc lecz nie można tego robić kosmicznyni mandatami bo nawet przez zagapienie się dadzą wysoki mandat i kogo będzie stać.Jedynie posła którego chroni immunitet.Jak ma być prawo i sprawiedliwie,immunitet do likwidacji.
Jeden z wielu
6 miesięcy temu
Takie prawo jaka partia ,taka partia jakie wybory,takie wybory jaki elektorat. PS do kogo macie pretensje i żale ktoś ich wybrał .
Emeryt
6 miesięcy temu
Niech podnoszą kwoty mandatów jednocześnie likwidując immunitety dla siebie to się będą zastanawiać nad tym co robią.
dsds22
6 miesięcy temu
Czemu nie zrobią mandat w stosunku do zarobku w procent? zeby ci bogaci nie dostali po lapach taka prawda jak uwalac to biednych
H1120
6 miesięcy temu
Przy postępującej inflacji 1000 zł w grudniu 2022 bedzie równe 100zł rząd przewidział.
Sprawiedliwy
6 miesięcy temu
Oj pewnie posypią się namnie grom negatywów ale prawda taka jest to ma służyć rządowi łapanki na ulicach to chleb powszedni kasa do budżetu dziurawego jak sito a policja ma z tego profity nagrody które motywują do wklepania jak największych kar ale zarobki te średnie krajowe dalekie są od rzeczywistości istotna sprawa będzie następująca rzecz nie unikniona wysokie kary staną się nie do zapłacenia przez zwykłego Kowalskiego i co wtedy będzie zamiana na odsiadkę za 1000 zł to jest 20 dni 2000 40 lepiej niech rządzący budują więzienia bo miejsc zabraknie no i komornicy żniwiarze dorzucą do tego że będzie gorzej niż w 3-cim swiecie
ccc
6 miesięcy temu
Mandaty nadal są za niskie!!!!! Miały być wyższe ale sejm się przestraszył.
Tata
6 miesięcy temu
Przestańcie ludzie narzekać, tylko zacznijcie jeździć zgodnie z przepisami a żaden mandat was nie dopadnie.
Bill
6 miesięcy temu
Nie wysokość mandatów, ale ich egzekucja wpływa dyscyplinująco na kierowców. W USA np. nie walą po kieszeni bez sensu tylko policja egzekwuje mandaty codzienną pracą na drogach. A u nas ucierpią nieliczni od akcji do akcji na drogach. Kto zapłaci 30 000zł, kto jak ludzie mają pensji średnio 5000zł Jaki mądrala wymyśla to prawo. Tym budżetu się nie poprawi!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić