Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kierowcy masowo popełniają ten błąd. Mandat nawet do 500 zł!

108
Podziel się:

Wielu kierowców nie ma pojęcia, jak należy zachować się na skrzyżowaniu z zieloną strzałką w prawo. Niektórzy uczestnicy ruchu twierdzą, że po prostu mogą wcisnąć pedał gazu i ruszyć w dalszą drogę. To błędne myślenie.

Kierowcy masowo popełniają ten błąd. Mandat nawet do 500 zł!
Zielona strzałka umożliwia warunkowy skręt (Policja)

Policjanci regularnie przypominają, co oznacza zielona strzałka umożliwiająca wykonanie skrętu w prawo przy czerwonym sygnale. By móc ruszyć dalej, trzeba pamiętać o ważnym przepisie, który znajduje się w rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393). Zgodnie z § 96 cyt. rozporządzenia:

1. Nadawany przez sygnalizator S-2 sygnał czerwony wraz z sygnałem w kształcie zielonej strzałki oznacza, że dozwolone jest skręcanie w kierunku wskazanym strzałką w najbliższą jezdnię na skrzyżowaniu, z zastrzeżeniem ust. 3.

2. Sygnał w kształcie zielonej strzałki, nadawany przez sygnalizator S-2, zezwalający na skręcanie w lewo, zezwala również na zawracanie z lewego skrajnego pasa ruchu, chyba że jest to zabronione znakiem B-23.

3. Skręcanie lub zawracanie, o których mowa w ust. 1 i 2, jest dozwolone pod warunkiem, że kierujący zatrzyma się przed sygnalizatorem i nie spowoduje utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom.

Zielona strzałka nie zezwala zatem na bezwarunkowy przejazd obok sygnalizatora. Trzeba się przed nim zatrzymać i upewnić, czy aby na pewno można bezpiecznie kontynuować jazdę.

Nie zatrzymałeś się przed strzałką? Grożą ci kary

Za niezatrzymanie się przed zieloną strzałką przy czerwony świetle można otrzymać mandat wynoszący 100 zł oraz 1 punkt karny.

Trzeba też uważać na gasnącą strzałkę. Jeśli wjedziemy na skrzyżowanie po tym, jak przestała się świecić, zapłacimy nawet do 500 zł kary! Policjant jest wówczas uprawniony do nałożenia również 6 punktów karnych.

Zobacz także: Sytuacja pandemiczna w Polsce. Kraska ostrzega przed grypą
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
pisior
3 miesiące temu
tak to jest w dyktatorskim panstwie -za wszelka cene wydrzec pieniadz od zwyklych ludzi -bo mafia siebie nie kara
Wkurzony
3 miesiące temu
Jak się zatrzymasz przed sygnalizatorem to nie zdążysz bo zraz strzałka gaśnie i trzeba czekać na zielone, chyba ze stoisz na czerwonym i zapali się strzałka to wtedy tak, bo jakiś cymbał ustawiał światła specjalnie tak, że by nie zdążyć.
Oaz
3 miesiące temu
Przy strzałce w prawo skręcamy w lewo... Jak się ma skrętne koła z tyłu! Tzn. Jedziemy na wstecznym
tlen
3 miesiące temu
NASLADUJA PUTINA TO STRASZNE MIEC TAK ZLE W GLOWIE A NARODY NIC NIE ROBIA
Kierowca
3 miesiące temu
HWDP!
Koni
3 miesiące temu
To jest zrozumiałe i logiczne. Ale ten as wymyślający przepisy, który wymyślił, że skręcający w prawo lub lewo na świetle dla niego ZIELONYM, może mieć na drodze poprzecznej pieszego, który również ma światło zielone, wysłałbym.na badania stanu umysłu tego wymyślacza. To jest tak głupie, że komentarz jest zbyteczny.
Leon
3 miesiące temu
Problemem nauka jazdy, czyli tak zwany kurs na kierowcę. Kierowcy są tacy, jak ich nauczyli ci, co za naukę odpowiadają. Tyle.
😁😁😁
3 miesiące temu
Najlepiej jakby do znaku stop albo sygnalizacji były podłączone automatyczne kolczatki . Przejechał by taki na czerwonym trach cztery kapcie na raz tak by jeździli przepisowo lepiej jak na egzaminie państwowym
kierowca
3 miesiące temu
Kierowcy-debile! Dlaczego zatrzymujecie się przed przejściem dla pieszych (jest znak pionowy-przejście!), by zaprosić na nie rowerzystę! A znowu było to tak. Rowerzysta jechał po chodniku i dojechał do przejścia. Zatrzymał się, ale z roweru nie schodzi. Widać, że ma zamiar przejechać. Z mojego przeciwka jedzie sznur aut i pierwszy z nich zatrzymuje ten sznur, by zaprosić rowerzystę na przejście! Rowerzysta tak jak podejrzewałem przejechał. I jak tu walczyć żeby nie jeździli po chodnikach i przejściach jak kierowcy-debile sami ich prowokują i zapraszają? Ten stał ale inni nie patrzą tylko wpadają na przejścia bo po co schodzić z roweru kiedy pożyteczny idiota i tak się zatrzyma.  Kilka dni temu sąsiadka ustąpiła pierwszeństwa rowerzystom a ma znak "przejście dla pieszych"!
szara
3 miesiące temu
Przepis z zieloną strzałką jak najbardziej potrzebny ale system zmiany świateł i gaśnięcie zielonej strzałki przed zmianą czerwonego na zielone idiotyczny. To jest właśnie moment kiedy warunkowo wjeżdżający na skrzyżowanie kierowca sprawdzający sytuację na drodze, przejściu i ścieżce rowerowej nie zauważa, że strzałeczka zgasła, a poborcy czuwają i nie przebaczą.
tygrys
3 miesiące temu
wiem przez tą zieloną strzałkę kiedyś oblałem egzamin na prawko...Dziś mamy piękny dzień wiosenny więc pisze do chłopaków czy by mogli załatwić jakieś piękne blondynki na imprezę...waleczne sympatyczne i dobrze biegające...dziś mamy 1 kwietnia może żonkę żonęczkę poznam...gustuje w blondynkach dla dla ułatwienia....a tak dzisiaj chyba wszyscy buty pogubili ,,,dziś strasznie zimowy dzień...
xxxxx
3 miesiące temu
Skoro nie umieją skręcić w prawo przy zielonej strzałce to kto ich uczył jeździć? Kto ich uczył przepisów? Gdzie się uczyli, gdzie zdawali egzamin?
prawda w oczy...
3 miesiące temu
Wszystko trzeba robić z głową ! Jak nie ma nikogo w promieniu 100m to po co się zatrzymywać ? Ci którzy tutaj najwiecej krzyczą że inni sie nie zatrzymują to urodzeni niewolnicy. Taki niewolnik nie umie podejmować samodzielnych decyzji i kiedy widzi że inny myśli samodzielnie, denerwuje sie niemiłosiernie że inni robia cos na co jego nie stać i najchętniej siłą i karami zmusił do takiego samego niewolnictwa. Najwiekszymi niewolnikami systemowymi są .. baby za kierownicą
Prawie
3 miesiące temu
zero policji na drogach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić