aktualizacja 

Ma auto z 2011 roku. Pokazał, ile można przejechać na rezerwie paliwa

15

W życiu każdego kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bezlitosna kontrolka rezerwy oświetla całe wnętrze auta. Dla wielu osób jest to stresująca sytuacja niezależnie od tego, ile drogi jeszcze zostało. YouTuber i tiktoker Max Fosh postanowił sprawdzić, ile można przejechać na rezerwie różowym Volkswagenem Beetle.

Ma auto z 2011 roku. Pokazał, ile można przejechać na rezerwie paliwa
Wsiadł do różowego Volkswagena Beetle. Sprawdził, ile może przejechać na rezerwie (TikTok)

Z całą pewnością niejednego z was spotkała w życiu taka sytuacja, że podczas podróży, zapaliła się w waszym samochodzie kontrolka sygnalizująca brak benzyny.

Nie ma co ukrywać, że jest to dla wielu stresująca sytuacja, niezależnie od tego, czy jest się w drodze do pobliskiego sklepu, czy oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów celu. W głowach rodzą się wówczas pytania - kiedy ta benzyna się skończy? Za pięć minut? Za godzinę?

Należy jednak pamiętać, że dystans, jaki będziemy mogli jeszcze przejechać na kontrolce rezerwy paliwa, która zapala się na desce rozdzielczej w naszym samochodzie, jest uzależniony od producenta, modelu auta i wielu innych czynników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Piróg szczerze o Wieniawie: "Jest WSZECHSTRONNA i robi to dobrze. Lubię jej piosenki"

Wsiadł do różowego Volkswagena Beetle. Sprawdził, ile może przejechać na rezerwie

Jednak Brytyjczyk Max Fosh postanowił sprawdzić, ile jest w stanie przejechać na rezerwie różowym Volkswagenem Beetle. W podróż udał się ze swoim przyjacielem.

Z niedługiego nagrania umieszczonego na TikToku wynika, że mężczyźnie udało się przejechać na "pustym baku" lekko ponad 100 km. Zaskoczeni?

Wyjaśnijmy, że dzieje się tak dlatego, że lampka paliwa zapala się po raz pierwszy, gdy zbiornik benzyny jest napełniony w 10-15 procentach, a nie całkowicie pusty.

Głos internautów

Wideo umieszczone na TikToku do tej pory obejrzało ponad 2,7 mln osób. Nagranie zgarnęło blisko 260 tys. serduszek i ponad 1000 komentarzy. Okazuje się, że wielu kierowcom ta sytuacja nie jest obca.

Sam kiedyś na rezerwie zrobiłem około 80 km moim Volkswagenem Beetle z 2011 r. - napisał jeden z internautów.

Z kolei kolejny stwierdził, że tiktokerowi i youtuberowi udał się przejechać aż tyle kilometrów, ponieważ jechał autostradą . - Teraz zrób to w ruchu stop-start - napisał.

Znaleźli się też tacy użytkownicy platformy, którzy wyraźnie podkreśli, że starają się nie dopuścić do sytuacji, gdy na ich desce rozdzielczej pojawia się kontrola sygnalizująca brak paliwa.

"Mój niepokój nie pozwala mi zejść poniżej połowy zbiornika", "Nadal wolę tankować, gdy zbiornik jest pusty w 3/4" - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić