Mandat dla policjanta. Prowadząc radiowóz łamał przepisy drogowe

69

Radiowozem, do tego na służbie, policjant przejechał przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Teraz dostanie mandat na 2 tysiące i 15 punktów karnych. Całe zdarzenie nagrał jadący tuż za nim kierowca i wrzucił do internetu.

Mandat dla policjanta. Prowadząc radiowóz łamał przepisy drogowe
Mandat dla policjanta. Prowadząc radiowóz łamał przepisy drogowe/ zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, Monika Swiniarska 07photo)

W takich sytuacjach stare powiedzenie, że szewc bez butów chodzi staje się prawdą. Przekonał się o tym policjant z Piotrkowa, który w trakcie nocnej służby, w poniedziałek, 10 kwietnia kierując służbowym fiatem Ducato złamał przepisy drogowe.

Jego zachowanie nie umknęło jednak uwadze jadącemu za nim kierowcy. Mężczyzna nagrał całe zdarzenie, na którym widać jak policjant, mimo czerwonego światła i nie podniesionych do końca zapór, rusza na przejeździe kolejowym ignorując przepisy o ruchu drogowym.

Filmik, jak informuje Dziennik Łódzki trafił na jedną z grup na Facebooku, a stamtąd na skrzynkę mejlową komendy policji w Piotrkowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zieolna Góra. Kobieta wjechała wprost pod radiowóz
Na podstawie nagrania filmowego, które wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie ukarano policjanta kierującego radiowozem, informuje asp. sztabowy Izabela Gajewska oficer prasowy KMP w Piotrkowie. Od razu podjęto działania wyjaśniające. Policjant, który dopuścił się wykroczenia na służbie przyjął mandat karny w wysokości 2 000 złotych i 15 punktów karnych. Był to doświadczony funkcjonariusz.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami "za wjazd na przejazd kolejowy poprzez ominięcie zapór lub półzapór, wjazd na przejazd jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych grozi kara aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości nie niższej niż 2.000 złotych".

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić